StarTech.com 1,8 m USB Y-kabel för extern hårddisk - USB-A till mini-B
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB2HABMY6
- EAN: 0065030839174 0851975718601 50 ...5718601 5054629110768 0940827676821 0168141637896 6136005161836 0172302820492 4058829183615 0163121212636 0012302531021 5054484154341 5054533154346 0152694309386 0132017947419more
StarTech.com 1,8 m USB Y-kabel för extern hårddisk - USB-A till mini-B
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Anslut och strömförse din externa mini-USB-utrustade hårddisk genom två standard USB-portar på datorn
USB2HABMY6 USB-A till Mini-B Y-kabeln på 1,8 m har två USB-A-hankontakter och en USB Mini-B-hankontakt - en idealisk lösning för att ge extra ström till din externa mini-USB-hårddisk genom att ansluta till två USB-A-portar på din stationära eller bärbara dator. USB2HABMY6 är extra värdefull i situationer där en enda USB 2.0-port inte ger tillräckligt med ström till externa hårddiskar och kan anslutas till två portar på en PC för att öka uteffekten och strömförse den externa enheten.
The StarTech.com Advantage
USB2HABMY6 USB-A till Mini-B Y-kabeln på 1,8 m har två USB-A-hankontakter och en USB Mini-B-hankontakt - en idealisk lösning för att ge extra ström till din externa mini-USB-hårddisk genom att ansluta till två USB-A-portar på din stationära eller bärbara dator. USB2HABMY6 är extra värdefull i situationer där en enda USB 2.0-port inte ger tillräckligt med ström till externa hårddiskar och kan anslutas till två portar på en PC för att öka uteffekten och strömförse den externa enheten.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hane |
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | Mini-USB B |
| Anslutning 2 | 2 x USB A |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Produktens färg | Svart, Röd |
| Maximal dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| AWG kabelstorlek | 28/24 |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal överföringshastighet | 0,48 Gbit/s |
| Vikt | 80 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Vikt | 80 g |
| Förpackningens bredd | 107 mm |
| Låddjup | 162 mm |
| Förpackningens höjd | 16 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 74 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 107 mm |
| Låddjup | 162 mm |
| Förpackningens höjd | 16 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 74 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Övrigt | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |