StarTech.com 1,8 m SuperSpeed USB 3.0-förlängningskabel A till A - M/F
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB3SEXTAA6
- EAN: 0778889414743 0088021332645 03 ...1332645 0308341296534 0902711039938 0065030837965 0172304347584 6790840060305 0172302819991 0163121212384 0777787383229 5054533310445 0168141637452 0132017947334 5052217150998 6061395761390 0872182656777 5054629222607 5054484310440 0132017609768more
StarTech.com 1,8m SuperSpeed USB 3.0-förlängningskabel A till A - M/F
Offer details
Related Products
Description
USB3SEXTAA6 SuperSpeed USB 3.0-förlängningskabeln (1,8 m, A-A) ger en hållbar anslutning av hög kvalitet som utnyttjar den fulla kraften ur USB 3.0-standarden.
Denna hane-till-hona USB 3.0-kabel är designad för nästa generations SuperSpeed USB-enhetsanslutningar och förlänger en USB 3.0-kabelanslutning med upp till 1,8 meter och ger full USB 3.0-bandbredd på 5 Gbps, med stöd för maximal genomströmning mellan kompatibla enheter vid användning av en USB 3.0-värd och -enhet.
Vår USB 3.0-förlängningssladd har en skärmad partvinnad (STP) konstruktion av hög kvalitet som förhindrar elektromagnetiska störningar och garanterar tillförlitlig datakommunikation.
USB3SEXTAA6 täcks av vår livstidsgaranti för garanterad kvalitet och pålitlighet.
Fördelarna med StarTech.com
- Förlänger en USB 3.0-kabel med upp till 1,8 meter med överföringshastigheter på upp till 5 Gbps vilket garanterar en idealisk anslutning även på större avstånd
- Den skärmade och partvinnade (STP) designen hjälper till att eliminera elektromagnetiska störningar (EMI) för optimal anslutning
- Täcks av StarTech.coms livstidsgaranti
Denna hane-till-hona USB 3.0-kabel är designad för nästa generations SuperSpeed USB-enhetsanslutningar och förlänger en USB 3.0-kabelanslutning med upp till 1,8 meter och ger full USB 3.0-bandbredd på 5 Gbps, med stöd för maximal genomströmning mellan kompatibla enheter vid användning av en USB 3.0-värd och -enhet.
Vår USB 3.0-förlängningssladd har en skärmad partvinnad (STP) konstruktion av hög kvalitet som förhindrar elektromagnetiska störningar och garanterar tillförlitlig datakommunikation.
USB3SEXTAA6 täcks av vår livstidsgaranti för garanterad kvalitet och pålitlighet.
Fördelarna med StarTech.com
- Förlänger en USB 3.0-kabel med upp till 1,8 meter med överföringshastigheter på upp till 5 Gbps vilket garanterar en idealisk anslutning även på större avstånd
- Den skärmade och partvinnade (STP) designen hjälper till att eliminera elektromagnetiska störningar (EMI) för optimal anslutning
- Täcks av StarTech.coms livstidsgaranti
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hona |
| USB-version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | USB A |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Vändbara kontakter | Nej |
| Produktens färg | Blå |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| AWG kabelstorlek | 28 |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal överföringshastighet | 5 Gbit/s |
| Vikt | 100 g |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Vikt | 100 g |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 12 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 93 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 12 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 93 g |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Övrigt | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |