Offer details
Reasons To Buy
LED technology for vivid colors
White LED's are solid state devices which light up to full, consistent brightness faster saving startup time. LED's are free from mercury content which allows for eco-friendly recycling and disposal process. LED's allow for better dimming control of LCD backlight, resulting in super high contrast ratio. It also gives superior color reproduction thanks to consistent brightness across the screen.
Kvicksilverfri, miljövänlig skärm
Philips skärmar med LED-bakgrundsbelysning är fria från kvicksilver, ett av de giftigaste naturliga ämnena som påverkar människor och djur. Det ger en skärm med liten miljöpåverkan under hela livscykeln, från tillverkning till kassering.
Description
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 30000 h |
| Komponent-video-sync | Separate sync, Sync-on-green (SOG) |
| Display | |
| Ljusstyrka (normal) | 200 cd/m² |
| Skärm diagonal | 49,5 cm (19.5") |
| Upplösning | 1600 x 900 pixlar |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmtyp | LED |
| Kontrastförhållande (medel) | 600:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 90° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 50° |
| Bildpunktavstånd | 0,26 x 0,26 mm |
| Horisontellt sökområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt sökområde | 56 - 75 hz |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Bildstorlek horisontalt | 43,4 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 23,6 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 56 - 75 hz |
| Separat H/V-synkronisering | Ja |
| Synk-på-grön (SOG) | Ja |
| 3D kompatibilitet | Nej |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| HD-typ | HD+ |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Grafikupplösningar som stöds | 1600 x 900 |
| Skärmform | Platt |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Paneltyp | TFT |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| Multimedia | |
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
| Design | |
| Positionering på marknaden | Hem |
| Produktens färg | Svart |
| Fri från tungmetaller | Hg (kvicksilver), Pb (bly) |
| Fötter färg | Svart |
| Certifiering | BSMI, CE Mark, FCC Class B, GOST, SEMKO, TUV/ISO9241-307, cETLus, WEEE |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 30000 h |
| Anslutningar | |
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| DVI-port | Nej |
| Antal Displayportar | 0 |
| Ljudanslutning | Nej |
| Hörlursutgång | Nej |
| HDMI | Nej |
| Strömingång | Ja |
| Ergonomi | |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| LED-indikatorer | Driftindikator, Stand-by |
| Lutningsvinkel | -3 - 10° |
| Höjdjustering | Nej |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Antal OSD språk | 21 |
| OSD-språk | Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tjeckiska, Tyska, Nederländska, Engelska, Spanska, Fin, Franska, Grekiska, Ungerska, Italienska, Japanska, Koreanska, Polska, Portugisiska, Ryska, Svenska, Turkiska, Ukrainska |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Lutningsjustering | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (vanlig) | 14,52 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Altitud vid drift | 0 - 3658 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 12192 m |
| Vikt & dimension | |
| Bredd (med stativ) | 465 mm |
| Djup (med stativ) | 170 mm |
| Höjd (med stativ) | 345 mm |
| Bredd (utan stativ) | 465 mm |
| Höjd (utan stativ) | 285 mm |
| Djup (utan stativ) | 48 mm |
| Vikt (med stativ) | 2,33 kg |
| Vikt (utan stativ) | 2,03 kg |
| Förpackningens bredd | 503 mm |
| Låddjup | 109 mm |
| Förpackningens höjd | 350 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,23 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 503 mm |
| Låddjup | 109 mm |
| Förpackningens höjd | 350 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,23 kg |
| Stå ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, VGA |
| Förpackningens innehåll | |
| Stå ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, VGA |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | EPEAT Silver, ENERGY STAR |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | EPEAT Silver, ENERGY STAR |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Vikt (med stativ) | 2,33 kg |
| Pekskärm | Nej |
| Övrigt | |
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
| På / av-knapp | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 30000 h |
| Fri från tungmetaller | Hg (kvicksilver), Pb (bly) |
| Certifiering | BSMI, CE Mark, FCC Class B, GOST, SEMKO, TUV/ISO9241-307, cETLus, WEEE |
| Återvinningsbart förpackningsmaterial | 100% |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Supplied AC adapter type | 1600 x 900 @ 60 Hz |
| Bredd (utan stativ) | 465 mm |
| Höjd (utan stativ) | 285 mm |
| HDMI | Nej |
| Djup (utan stativ) | 48 mm |
| Bruksanvisning | Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Förpackningstyp | Låda |
| Främre infattning | Svart |
| Återvinningsinformation | |
| Återvinningsbart förpackningsmaterial | 100% |
| Certifikat | |
| Certifiering | BSMI, CE Mark, FCC Class B, GOST, SEMKO, TUV/ISO9241-307, cETLus, WEEE |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |