Optoma ZW403 Standard throw-projektor 4500 ANSI-lumen DLP WXGA (1280x800) 3D kompatibilitet Vit
- Brand: Optoma
- Category:
- SKU: E1P1A43WE1Z1
- EAN: 5055387664692 0796435444648
Optoma ZW403, 4500 ANSI-lumen, DLP, WXGA (1280x800), 300000:1, 16:9, 916,9 - 7650,5 mm (36.1 - 301.2")
Offer details
Description
Optoma ZW403. Projektorns ljusstyrka: 4500 ANSI-lumen, Projektionsteknik: DLP, Projektorns naturliga upplösning: WXGA (1280x800). Typ av ljuskälla: laser, Ljuskällans livslängd: 12000 h, Ljuskällans livslängd (ekonomiläge): 20000 h. Brännviddsintervall: 16.901 - 21.6076 mm, Bländarintervall (F-F): 2,43 - 2,78, Typ av zoom: Manuell. Analogt signalformatsystem: NTSC J, NTSC M, PAL B, PAL D, PAL G, PAL H, PAL I, PAL M, PAL N, SECAM B, SECAM D, SECAM G, SECAM..., 3D-format som stöds: Rampaketering, Över och under, Videolägen som stöds: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p. Seriellt gränssnitt: RS-232, Typ av HDMI-kontakt: Full storlek
Specifications
| Projektor | |
|---|---|
| Projektorns ljusstyrka | 4500 ANSI-lumen |
| Projektionsteknik | DLP |
| Projektorns naturliga upplösning | WXGA (1280x800) |
| Kompatibla skärmstorlekar | 916,9 - 7650,5 mm (36.1 - 301.2") |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Som stöds bildformat | 4:3, 16:10, 16:9 |
| Skärmavstånd | 1,2 - 7,7 m |
| Kontrastförhållande (medel) | 300000:1 |
| Vertikalt sökområde | 50 - 85 hz |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Horisontellt sökområde | 15,375 - 91,146 kHz |
| Likformig | 85% |
| Keystone-korrigering, vertikal | 40° |
| Ljuskälla | |
| Typ av ljuskälla | laser |
| Ljuskällans livslängd | 12000 h |
| Ljuskällans livslängd (ekonomiläge) | 20000 h |
| Linssystem | |
| Zoomförhållande | 1.3:1 |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Brännviddsintervall | 16.901 - 21.6076 mm |
| Bländarintervall (F-F) | 2,43 - 2,78 |
| Avståndsförskjutning | 1.187 - 1.544 |
| Typ av zoom | Manuell |
| Grafikstyrenhet | |
| Analogt signalformatsystem | NTSC J, NTSC M, PAL B, PAL D, PAL G, PAL H, PAL I, PAL M, PAL N, SECAM B, SECAM D, SECAM G, SECAM K, SECAM K1, SECAM L |
| Full HD | Nej |
| 3D kompatibilitet | Ja |
| Videolägen som stöds | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| 3D-format som stöds | Rampaketering, Över och under |
| Justerbar färgtemperatur | Ja |
| Anslutningar | |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Typ av HDMI-kontakt | Full storlek |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| Ingående kompositvideo | 0 |
| Ljudingång (vänster och höger) | 0 |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Antal S-Video-ingångar | 0 |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | Ja |
| DVI-port | Nej |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr) | 0 |
| Strömingång | Ja |
| Nätverk | |
| Smart-TV | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Lagringsmedia | |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Egenskaper | |
| Ljudnivå (strömsparläge) | 32 dB |
| HDR-stöd | Ja |
| 4K-uppskalningsfunktion | Ja |
| Multimedia | |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
| Design | |
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Vit |
| Produkttyp | Standard throw-projektor |
| Display | |
| Inbyggd display | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Strömkälla | AC |
| Strömförbrukning (vanlig) | 256 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 295 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Leverantörsfunktioner | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85286200 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 337 mm |
| Djup | 265 mm |
| Höjd | 108 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85286200 |