NETGEAR Nighthawk M5 5G WiFi 6 Mobile Router (MR5200) Mobilnät, router
- Brand: Netgear
- Category:
- SKU: MR5200-100EUS
- EAN:
NETGEAR Nighthawk M5 5G WiFi 6 Mobile Router (MR5200), Mobilnät, router, Svart, Bärbar, Gigabit Ethernet, IPv6, 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Offer details
Description
NETGEAR Nighthawk M5 5G WiFi 6 Mobile Router (MR5200). Enhetstyp: Mobilnät, router, Produktens färg: Svart, Positionering på marknaden: Bärbar. Typ av Ethernet LAN-gränssnitt: Gigabit Ethernet, Stöd för nätverksprotokoll: IPv6. Wi-Fi-standarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Tillgängliga dataöverföringshastigheter, WLAN: 600,1200 Mbit/s. Datanät: 3G, 4G, 5G, LTE, 4G-standarder: LTE-TDD & LTE-FDD, 3G-band som stöds: 850,900,1900,2100 MHz. Typ av USB-port: USB Type-C
Specifications
| Tekniska data | |
|---|---|
| Enhetstyp | Mobilnät, router |
| Datanät | 3G, 4G, 5G, LTE |
| Inbyggd display | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ethernet LAN features | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Stöd för nätverksprotokoll | IPv6 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av Ethernet LAN-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Cellular interface | |
| 4G-standarder | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 3G-band som stöds | 850,900,1900,2100 MHz |
| 4G-band som stöds | 700,900,1800,2100,2600 MHz |
| Nätverk | |
| Stöd för nätverksprotokoll | IPv6 |
| Design | |
| Enhetstyp | Mobilnät, router |
| Inbyggd display | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Positionering på marknaden | Bärbar |
| Lämplig för utomhusbruk | Ja |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Trådlös LAN | |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter, WLAN | 600,1200 Mbit/s |
| Mobilt nätverk | |
| Datanät | 3G, 4G, 5G, LTE |
| 4G-standarder | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 3G-band som stöds | 850,900,1900,2100 MHz |
| 4G-band som stöds | 700,900,1800,2100,2600 MHz |
| SIM-korttyp | Nano-SIM |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| USB-port | Ja |
| Typ av USB-port | USB Type-C |
| Bevakning | |
| Portvidarebefordran | Ja |
| Kryptering/säkerhet | SSID, WPA, WPA2, WPA3 |
| URL-filtrering | Ja |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Prestanda | |
| Antennanslutning | TS9 |
| Antenntyp | Intern och extern |
| Löstagbar(a) antenn(er) | Ja |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processortillverkare | Qualcomm |
| Processor | SDX55 |
| Antenn | |
| Antennanslutning | TS9 |
| Antenntyp | Intern och extern |
| Löstagbar(a) antenn(er) | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Batterikapacitet | 5040 mAh |
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 240 g |
| Bredd | 105 mm |
| Djup | 105 mm |
| Höjd | 21,5 mm |
| Förpackning | |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |