Microconnect PE120818 strömkablar Svart 1,8 m DK-EDB C5 coupler
- Brand: MicroConnect
- Category:
- SKU: PE120818
- EAN: 5705965856437
Microconnect PE120818, 1,8 m, DK-EDB, C5 coupler, 250 V, 16 A
Offer details
Related Products
Description
Microconnect PE120818. Kabellängd: 1,8 m, Anslutning 1: DK-EDB, Anslutning 2: C5 coupler. Spänning: 250 V, Ingående ström: 16 A
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Anslutning 1 | DK-EDB |
| Anslutning 2 | C5 coupler |
| Anslutning 1, formfaktor | Vinklad |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Kärna storlek | 0,75 mm ² |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Ledarmaterial | Koppar |
| Kompatibilitet | Digipos - A100,A300,A500 |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 250 V |
| Ingående ström | 16 A |
| Högsta strömstyrka | 10 A |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 80 g |
| Förpackningens bredd | 273 mm |
| Låddjup | 160 mm |
| Förpackningens höjd | 48 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 180 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 273 mm |
| Låddjup | 160 mm |
| Förpackningens höjd | 48 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 180 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Högsta strömstyrka | 10 A |