Microconnect PE011318 strömkablar Svart 1,8 m Strömkontakt typ E+F 2 x C13-koppling
- Brand: MicroConnect
- Category:
- SKU: PE011318
- EAN: 5705965856338 5054533284609 50 ...3284609 5054484284604more
Microconnect PE011318, 1,8 m, Strömkontakt typ E+F, 2 x C13-koppling, 250 V, 10 A
Offer details
Related Products
Description
Microconnect PE011318. Kabellängd: 1,8 m, Anslutning 1: Strömkontakt typ E+F, Anslutning 2: 2 x C13-koppling. Spänning: 250 V, Ingående ström: 10 A
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Anslutning 1 | Strömkontakt typ E+F |
| Anslutning 2 | 2 x C13-koppling |
| Anslutning 1, formfaktor | Vinklad |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Antal kardelar | 3 |
| Kärna storlek | 0,75 mm ² |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Ledarmaterial | Koppar |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 250 V |
| Ingående ström | 10 A |
| Högsta strömstyrka | 10 A |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 312 g |
| Förpackningens bredd | 288 mm |
| Låddjup | 229 mm |
| Förpackningens höjd | 57 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 324 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 288 mm |
| Låddjup | 229 mm |
| Förpackningens höjd | 57 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 324 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Högsta strömstyrka | 10 A |