Microconnect PE010805 strömkablar Svart 0,5 m Strömkontakt typ E+F C5 coupler
- Brand: MicroConnect
- Category:
- SKU: PE010805
- EAN: 5711045521508 5054629176047 50 ...9176047 5054484238607 5054533238602more
Microconnect PE010805, 0,5 m, Strömkontakt typ E+F, C5 coupler, H05VV-F3G, 250 V, 10 A
Offer details
Related Products
Description
Microconnect PE010805. Kabellängd: 0,5 m, Anslutning 1: Strömkontakt typ E+F, Anslutning 2: C5 coupler, Typ av kabel: H05VV-F3G. Spänning: 250 V, Ingående ström: 10 A
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Anslutning 1 | Strömkontakt typ E+F |
| Anslutning 2 | C5 coupler |
| Anslutning 1, formfaktor | Vinklad |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Anslutning vinkel | 90° |
| Kabellängd | 0,5 m |
| Antal kardelar | 3 |
| Kärna storlek | 0,75 mm ² |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Ledarmaterial | Koppar |
| Typ av kabel | H05VV-F3G |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 250 V |
| Ingående ström | 10 A |
| Högsta strömstyrka | 2,5 A |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 107 g |
| Förpackningens bredd | 156 mm |
| Låddjup | 117 mm |
| Förpackningens höjd | 44 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 102 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 156 mm |
| Låddjup | 117 mm |
| Förpackningens höjd | 44 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 102 g |
| Tekniska detaljer | |
| Högsta strömstyrka | 2,5 A |