Lexmark CX820dtfe laser A4 1200 x 1200 DPI 50 ppm
- Brand: Lexmark
- Category:
- SKU: 42K0022
- EAN: 0734646605915 4058154109656
Lexmark CX820dtfe, laser, Färgutskrift, 1200 x 1200 DPI, A4, Direktutskrift, Svart, Vit
Offer details
Description
Lexmark CX820dtfe. Utskriftsteknologi: laser, Utskrift: Färgutskrift, Maximal upplösning: 1200 x 1200 DPI, Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter): 50 ppm. Kopiering: Färgkopiering. Skanning: Färgscanning, Optisk skanningsupplösning: 600 x 1200 DPI. Fax: Färgfaxning. Högsta ISO A-seriestorlek: A4. Direktutskrift. Produktens färg: Svart, Vit
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Certifiering | ENERGY STAR, ICES-003 Class A, BSMI Class A, VCCI Class A, FCC Class A, NOM-032, UL, cUL, NOM, US FDA/CDRH, IEC 60825-1, CB Report, ISO-532B, CE (EU) DoC, EFTA (CE), KC logo, CCC, C-tick DoC, EuP, CECP, CEL, EC 1275/2008, ECMA-370, TED, SII, TER, SABS, UL-AR, GS Mark, Green Dot, ISO-9296, COC, CCD-035 EcoLogo, Green Mark, EPEAT, Blue Angel (Blauer Engel) |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Utskrift | Färgutskrift |
| Kopiering | Färgkopiering |
| Skanning | Färgscanning |
| Fax | Färgfaxning |
| Verifieringsmetod | MD5, MSCHAPv2, LEAP, PEAP, TLS, TTLS |
| Kontrolltyp | Röra |
| Positionering på marknaden | Business |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Dubbelsidig skanning | Ja |
| Driftcykel per månad | 200000 sidor per månad |
| Digital avsändare | Nej |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Rekommenderad arbetscykel | 2500 - 25000 sidor per månad |
| Skrivarhantering | HTTP, HTTPs (SSL/TLS), SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, WINS, IGMP, BOOTP, RARP, APIPA (AutoIP), DHCP, ICMP, DNS, Bonjour, DDNS, mDNS, ARP, NTP, Telnet, Finger |
| Utmatningsval | Ja |
| Språk för sidbeskrivning | Microsoft XPS, PCL 5c, PCL 6, PPDS, PostScript 3 |
| Prestanda | |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Utskrift | Färgutskrift |
| Kopiering | Färgkopiering |
| Skanning | Färgscanning |
| Fax | Färgfaxning |
| Driftcykel per månad | 200000 sidor per månad |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Digital avsändare | Nej |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Rekommenderad arbetscykel | 2500 - 25000 sidor per månad |
| Skrivarhantering | HTTP, HTTPs (SSL/TLS), SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, WINS, IGMP, BOOTP, RARP, APIPA (AutoIP), DHCP, ICMP, DNS, Bonjour, DDNS, mDNS, ARP, NTP, Telnet, Finger |
| Utmatningsval | Ja |
| Verifieringsmetod | MD5, MSCHAPv2, LEAP, PEAP, TLS, TTLS |
| Positionering på marknaden | Business |
| Internminne | 2048 MB |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Maximalt internminne | 4096 MB |
| Processorfrekvens | 1330 MHz |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 55 dB |
| Ljudtrycksnivå (dubbelsidig utskrift) | 56 dB |
| Ljudtrycksnivå (kopiering) | 58 dB |
| Ljudtrycksnivå (scanning) | 55 dB |
| Ljudtrycksnivå (tyst läge) | 52 dB |
| Ljudeffektsnivå (vänteläge) | 15 dB |
| Inmatningskapacitet | |
| Maximal inmatningskapacitet | 4500 ark |
| Kapacitet för automatisk dokumentmatare | 150 ark |
| Utmatningskapacitet | |
| Maximal utmatningskapacitet | 300 ark |
| Display | |
| Pekskärm | Ja |
| Skärm diagonal | 17,8 cm (7") |
| Displaytyp | LCD |
| Inbyggd display | Ja |
| Utskriftshastighet | |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Utskrift | Färgutskrift |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 50 ppm |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter) | 50 ppm |
| Dubbelsidig utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Brev) | 25 ppm |
| Dubbelsidig utskriftshastighet (svart, normal kvalitet, A4/US Brev) | 25 ppm |
| Tid för första utskrift (färg) | 7 s |
| Tid för första utskrift (svart) | 7 s |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Kopiera | |
| Kopiering | Färgkopiering |
| Kopieringshastighet (normalkvalitet, svart, A4) | 50 kopior per minut |
| Kopieringshastighet (färg, normalkvalitet, A4) | 50 kopior per minut |
| Tid till första kopia (färg, normal) | 7,5 s |
| Tid till första kopia (svart, normal) | 6,5 s |
| Storleksändring kopieringsmaskin | 25 - 400% |
| Skanning | |
| Skanning | Färgscanning |
| Optisk skanningsupplösning | 600 x 1200 DPI |
| Maximalt skanningsområde | 216 x 355 mm |
| Skanningstyp | Flatbädds- och ADF-scanner |
| Skanning till | E-post, FTP, USB |
| Scanningshastighet (färg) | 57 ppm |
| Skanningshastighet (svart) | 57 ppm |
| Skanningshastighet (färg) | 57 ppm |
| Skanningshastighet (svart) | 57 ppm |
| Skanningsteknik | CCD |
| Dubbelsidig skanning | Ja |
| Fax | |
| Fax | Färgfaxning |
| Fax sändningshastighet | 3 sek/sida |
| Modemhastighet | 33,6 Kbit/s |
| Lagringsmedia | |
| Internminne | 2048 MB |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Maximalt internminne | 4096 MB |
| Processor | |
| Processorfrekvens | 1330 MHz |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Totalt antal inmatningsfack | 4 |
| Total inmatningskapacitet | 1750 ark |
| Total utmatningskapacitet | 300 ark |
| Maximal inmatningskapacitet | 4500 ark |
| Maximal utmatningskapacitet | 300 ark |
| Kapacitet för automatisk dokumentmatare | 150 ark |
| Automatisk dokumentmatare (ADF) | Ja |
| Maximalt antal inmatningsfack | 6 |
| Pappershantering | |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Folio, Kartotekskort, Oficio, Kontoutdrag |
| JIS B-serien storlekar (B0...B9) | B5 |
| Kuvertstorlek | 7 3/4, 9, 10, B5, C4, C5, DL |
| Maximal utskriftstorlek | 216 x 356 mm |
| Pappersfackets typ av media | Banner, Kartong, Etiketter, Plain paper, Genomsynligheter |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Direktutskrift | Ja |
| Standardgränssnitt | Ethernet, USB 2.0 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Valfri anslutning | Trådlöst lokalt datornät |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv6) | TCP/IP, TCP, UDP |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv4) | TCP/IP |
| Metod för nätverksutskrift | LPR/LPD, Direct IP (Port 9100), Enhanced IP (Port 9400), Secure IP (Port 96xx), FTP, TFTP, ThinPrint .print integration, Telnet, IPP 1.0, 1.1, 2.0, Microsoft Web Services WSD, Pull Printing |
| Verifieringsmetod | MD5, MSCHAPv2, LEAP, PEAP, TLS, TTLS |
| Tekniska data | |
| Hållbarhetscertifiering | Blue Angel, ENERGY STAR |
| Design | |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Pekskärm | Ja |
| Skärm diagonal | 17,8 cm (7") |
| Displaytyp | LCD |
| Certifiering | ENERGY STAR, ICES-003 Class A, BSMI Class A, VCCI Class A, FCC Class A, NOM-032, UL, cUL, NOM, US FDA/CDRH, IEC 60825-1, CB Report, ISO-532B, CE (EU) DoC, EFTA (CE), KC logo, CCC, C-tick DoC, EuP, CECP, CEL, EC 1275/2008, ECMA-370, TED, SII, TER, SABS, UL-AR, GS Mark, Green Dot, ISO-9296, COC, CCD-035 EcoLogo, Green Mark, EPEAT, Blue Angel (Blauer Engel) |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Positionering på marknaden | Business |
| Strömtillförsel | |
| Typisk elföbrukning | 3,1 kWh/vecka |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 760 W |
| Medelströmförbrukning vid kopiering | 870 W |
| Medleströmförbrukning vid skanning | 115 W |
| Strömförbrukning (driftläge) | 80 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 3,2 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Fedora 14, Fedora 15, RedHat EL Linux 5.0, RedHat EL Linux 5.1, RedHat EL Linux 5.2, RedHat EL Linux 5.3, Solaris 10 U4, Solaris 10 U5, SuSE Linux 10, SuSE Linux 10.2, SuSE Linux 10.3, SuSE Linux 11 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
| Programvara | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Fedora 14, Fedora 15, RedHat EL Linux 5.0, RedHat EL Linux 5.1, RedHat EL Linux 5.2, RedHat EL Linux 5.3, Solaris 10 U4, Solaris 10 U5, SuSE Linux 10, SuSE Linux 10.2, SuSE Linux 10.3, SuSE Linux 11 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
| Miljökrav | |
| Temperaturintervall (förvaring) | 10 - 32 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 15 - 80% |
| Altitud vid drift | 0 - 2896 m |
| Certifikat | |
| Certifiering | ENERGY STAR, ICES-003 Class A, BSMI Class A, VCCI Class A, FCC Class A, NOM-032, UL, cUL, NOM, US FDA/CDRH, IEC 60825-1, CB Report, ISO-532B, CE (EU) DoC, EFTA (CE), KC logo, CCC, C-tick DoC, EuP, CECP, CEL, EC 1275/2008, ECMA-370, TED, SII, TER, SABS, UL-AR, GS Mark, Green Dot, ISO-9296, COC, CCD-035 EcoLogo, Green Mark, EPEAT, Blue Angel (Blauer Engel) |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | Blue Angel, ENERGY STAR |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 649 mm |
| Djup | 588 mm |
| Höjd | 1137,4 mm |
| Vikt | 146,5 kg |
| Förpackningens bredd | 762 mm |
| Låddjup | 830 mm |
| Höjd | 1380 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 161,4 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 762 mm |
| Låddjup | 830 mm |
| Höjd | 1380 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 161,4 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433100 |
| Övrigt | |
| Skrivarhantering | HTTP, HTTPs (SSL/TLS), SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, WINS, IGMP, BOOTP, RARP, APIPA (AutoIP), DHCP, ICMP, DNS, Bonjour, DDNS, mDNS, ARP, NTP, Telnet, Finger |
| Utmatningsval | Ja |
| Färg allt-i-ett funktionerna | Kopia, Fax, Skriv ut, Skanning |
| Allt i ett funktion | Kopia, Fax, Skriv ut, Skanning |
| Kontrolltyp | Röra |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |