Offer details
Description
Lexmark CS820dtfe. Utskriftsteknologi: laser, Färg. Antal bläckpatroner: 4, Driftcykel per månad: 200000 sidor per månad. Maximal upplösning: 1200 x 1200 DPI. Högsta ISO A-seriestorlek: A4. Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev): 57 ppm, Dubbelsidig utskrift. Nätverksförberedd. Produktens färg: Svart, Vit
Specifications
| Skrivarteknologi | |
|---|---|
| Färg på utskriftsupplösning | 2400 x 600 DPI |
| Färg | Ja |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Driftcykel per månad | 200000 sidor per månad |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Rekommenderad arbetscykel | 2500 - 25000 sidor per månad |
| Inmatningskapacitet | |
| Maximal inmatningskapacitet | 4500 ark |
| Flerfunktionsfack, kapacitet | 100 ark |
| Pappersinmatningstyp | Pappersfack |
| Utmatningskapacitet | |
| Maximal utmatningskapacitet | 500 ark |
| Prestanda | |
| Certifiering | ENERGY STAR, ICES-003 Class A, BSMI Class A, VCCI Class A, FCC Class A, NOM-032, UL, cUL, NOM, US FDA/CDRH, IEC 60825-1, CB Report, ISO-532B, CE (EU) DoC, EFTA (CE), KC logo, CCC, C-tick DoC, EuP, CECP, CEL, EC 1275/2008, ECMA-370, TED, SII, TER, SABS, UL-AR, GS Mark, Green Dot, ISO-9296, COC, CCD-035 EcoLogo, Green Mark, EPEAT, Blue Angel (Blauer Engel) |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows RT, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Linux Mint 17, RedHat EL Linux 4.0 U5, RedHat EL Linux 4.0 U6, RedHat EL Linux 4.0 U7, RedHat EL Linux 5.0, RedHat EL Linux 5.1, RedHat EL Linux 5.2, RedHat EL Linux 5.3, RedHat EL Linux 6.0, Ubuntu 12.04, Ubuntu 14.04, Ubuntu 15.04 |
| Internminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 1,33 MHz |
| Maximalt internminne | 3072 MB |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 56 dB |
| Ljudtrycksnivå (dubbelsidig utskrift) | 56 dB |
| Ljudtrycksnivå (tyst läge) | 52 dB |
| Minne | |
| Internminne | 1024 MB |
| Maximalt internminne | 3072 MB |
| Processor | |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 1,33 MHz |
| Utskriftshastighet | |
| Färg på utskriftsupplösning | 2400 x 600 DPI |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 57 ppm |
| Färg | Ja |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter) | 57 ppm |
| Tid för första utskrift (svart) | 7 s |
| Tid för första utskrift (färg) | 7 s |
| Certifikat | |
| Certifiering | ENERGY STAR, ICES-003 Class A, BSMI Class A, VCCI Class A, FCC Class A, NOM-032, UL, cUL, NOM, US FDA/CDRH, IEC 60825-1, CB Report, ISO-532B, CE (EU) DoC, EFTA (CE), KC logo, CCC, C-tick DoC, EuP, CECP, CEL, EC 1275/2008, ECMA-370, TED, SII, TER, SABS, UL-AR, GS Mark, Green Dot, ISO-9296, COC, CCD-035 EcoLogo, Green Mark, EPEAT, Blue Angel (Blauer Engel) |
| Egenskaper | |
| Färg | Ja |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Kontrolltyp | Röra |
| Driftcykel per månad | 200000 sidor per månad |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Rekommenderad arbetscykel | 2500 - 25000 sidor per månad |
| Språk för sidbeskrivning | PCL 5c, PCL 6, PPDS, PostScript 3 |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Totalt antal inmatningsfack | 3 |
| Total inmatningskapacitet | 1200 ark |
| Total utmatningskapacitet | 500 ark |
| Maximal utmatningskapacitet | 500 ark |
| Maximal inmatningskapacitet | 4500 ark |
| Flerfunktionsfack, kapacitet | 100 ark |
| Pappersinmatningstyp | Pappersfack |
| Flerfunktionsfack | Ja |
| Maximalt antal inmatningsfack | 6 |
| Pappershantering | |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-seriestorlekar (B0 ... B9) | B5 |
| ISO C-serie storlek (C0...C9) | C4, C5 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Folio, Letter, Oficio, Kontoutdrag, Universal |
| JIS B-serien storlekar (B0...B9) | B5 |
| Flerfunktionsfack materialvikt (imperial) | 27,2 - 79,8 kg (60 - 176 lbs) |
| Pappersfackets typ av media | Kartong, Kuverter, Etiketter, Plain paper |
| Paper tray media weight (imperial) | 27,2 - 79,8 kg (60 - 176 lbs) |
| Anslutningar | |
| Standardgränssnitt | Ethernet, USB 2.0 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 3 |
| Valfri anslutning | Trådlöst lokalt datornät |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Nätverksförberedd | Ja |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv6) | TCP/IP, TCP, UDP |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv4) | TCP/IP, TCP, UDP |
| Kryptering/säkerhet | 802.1x RADIUS, LEAP, MD5, PEAP, SSL/TLS |
| Lednings Protokoll | HTTP, HTTPs (SSL / TLS), SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, WINS, IGMP, BOOTP, RARP, APIPA (AutoIP), DHCP, ICMP, DNS, Bonjour, DDNS, mDNS, ARP, NTP, telnet, Finger |
| Design | |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Pekskärm | Ja |
| Standby-LED | Ja |
| Strömlysdiod | Ja |
| Certifiering | ENERGY STAR, ICES-003 Class A, BSMI Class A, VCCI Class A, FCC Class A, NOM-032, UL, cUL, NOM, US FDA/CDRH, IEC 60825-1, CB Report, ISO-532B, CE (EU) DoC, EFTA (CE), KC logo, CCC, C-tick DoC, EuP, CECP, CEL, EC 1275/2008, ECMA-370, TED, SII, TER, SABS, UL-AR, GS Mark, Green Dot, ISO-9296, COC, CCD-035 EcoLogo, Green Mark, EPEAT, Blue Angel (Blauer Engel) |
| Kontrolltyp | Röra |
| Tekniska data | |
| Hållbarhetscertifiering | Blue Angel, ENERGY STAR |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Strömtillförsel | |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 800 W |
| Typisk elföbrukning | 3,3 kWh/vecka |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows RT, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Linux Mint 17, RedHat EL Linux 4.0 U5, RedHat EL Linux 4.0 U6, RedHat EL Linux 4.0 U7, RedHat EL Linux 5.0, RedHat EL Linux 5.1, RedHat EL Linux 5.2, RedHat EL Linux 5.3, RedHat EL Linux 6.0, Ubuntu 12.04, Ubuntu 14.04, Ubuntu 15.04 |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 10 - 32 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 15 - 80% |
| Altitud vid drift | 0 - 2896 m |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | Blue Angel, ENERGY STAR |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 646 mm |
| Djup | 522,4 mm |
| Höjd | 690 mm |
| Vikt | 75,9 kg |
| Förpackningens bredd | 700 mm |
| Låddjup | 760 mm |
| Höjd | 1055 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 91,8 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 700 mm |
| Låddjup | 760 mm |
| Höjd | 1055 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 91,8 kg |
| Övrigt | |
| Standby-LED | Ja |
| Strömlysdiod | Ja |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 800 W |