Lenovo Yoga 7 2-in-1 14AKP10 Copilot+ PC AMD Ryzen AI 5 340 Hybrid (2-i-1) 35,6 cm (14") Pekskärm WUXGA 16 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home tyska Turkosblå
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 83JR0086GE
- EAN: 0199271926611
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
Lenovo Yoga 7 2-in-1 14AKP10 Copilot+ PC, AMD Ryzen AI 5, 2 GHz, 35,6 cm (14"), 1920 x 1200 pixlar, 16 GB, 512 GB
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Yoga 7 2in1 14AKP10 AI R5 340/16GB/512M2/WUXGA/W11 |
83JR0086GE | Register free see stock | ||
Related Products
- Videokabeladaptrar
- HDMI-Kablar
- Soundbar-Högtalare
- Ryggsäckar
- Datormöss
- Tangentbord
- Väskor Bärbara Datorer
- Garanti & Supportförlängning
- Dockningsstationer För Bärbara Datorer
- Mobilladdare
- USB-Kablar
- Nätverkskort
- Hörlurar och Headsets
- Numeriska Tangentbord
- Tillbehör Till Inmatningsutrustning
- Webbkameror
- Basstationer
- Platta Pc-Skärmar
- Högtalartelefoner
- Ställ för bärbara datorer
- Thunderbolt-Kablar
- Eladaptrar
- Stylus-Pennor
-
Category: Videokabeladaptrar
-
Category: Videokabeladaptrar
-
Category: Videokabeladaptrar
-
Category: Videokabeladaptrar
-
Category: Ryggsäckar
-
Category: Ryggsäckar
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Datormöss
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Tangentbord
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Väskor Bärbara Datorer
-
Category: Garanti & Supportförlängning
-
Category: Garanti & Supportförlängning
-
Category: Garanti & Supportförlängning
-
Category: Garanti & Supportförlängning
-
Category: Garanti & Supportförlängning
-
Category: Garanti & Supportförlängning
-
Category: Garanti & Supportförlängning
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Dockningsstationer För Bärbara Datorer
-
Category: Mobilladdare
-
Category: Mobilladdare
-
Category: USB-Kablar
-
Category: USB-Kablar
-
Category: USB-Kablar
-
Category: USB-Kablar
-
Category: USB-Kablar
-
Category: Nätverkskort
-
Category: Nätverkskort
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Hörlurar och Headsets
-
Category: Numeriska Tangentbord
-
Category: Numeriska Tangentbord
-
Category: Tillbehör Till Inmatningsutrustning
-
Category: Tillbehör Till Inmatningsutrustning
-
Category: Tillbehör Till Inmatningsutrustning
-
Category: Webbkameror
-
Category: Webbkameror
-
Category: Webbkameror
-
Category: Webbkameror
-
Category: Webbkameror
-
Category: Webbkameror
-
Category: Webbkameror
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Platta Pc-Skärmar
-
Category: Ställ för bärbara datorer
-
Category: Ställ för bärbara datorer
-
Category: Eladaptrar
-
Category: Eladaptrar
-
Category: Eladaptrar
-
Category: Eladaptrar
Description
Lenovo Yoga 7 2-in-1 14AKP10 Copilot+ PC. Produkttyp: Hybrid (2-i-1), Formfaktor: Konverterbar (vikning). Processorfamilj: AMD Ryzen AI 5, Processor: 340, Processorfrekvens: 2 GHz. Skärm diagonal: 35,6 cm (14"), HD-typ: WUXGA, Upplösning: 1920 x 1200 pixlar, Pekskärm. Internminne: 16 GB, Typ av internminne: LPDDR5-SDRAM. Total lagringskapacitet: 512 GB, Lagringsmedia: SSD. Installerat operativsystem: Windows 11 Home. Produktens färg: Turkosblå
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Färgnamn | Tidal Teal |
| Produkttyp | Hybrid (2-i-1) |
| Produktens färg | Turkosblå |
| Formfaktor | Konverterbar (vikning) |
| Material, hölje | Aluminium |
| Display | |
| Skärm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Skärmytskikt | Glansigt |
| HD-typ | WUXGA |
| Ljusstyrka | 600 cd/m² |
| Paneltyp | OLED |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| RGB-färgrymd | DCI-P3 |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | Dolby Vision |
| Färgomfång | 100% |
| Native bildförhållande | 16:10 |
| HDR-stöd | Ja |
| Processor | |
| Processorgenerering | AMD Ryzen AI 300 Series |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorfamilj | AMD Ryzen AI 5 |
| Processor | 340 |
| Processorboostfrekvens | 4,8 GHz |
| Processorkärnor | 6 |
| Processortrådar | 12 |
| Processorns cache | 16 MB |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Moderkortets chipset | AMD SoC |
| Processortillverkare | AMD |
| Processorns baseffekt | 28 W |
| NPU (Neural processor unit) | |
| NPU (Neural Processor Unit) | AMD Ryzen AI |
| Total processorprestanda upp till | 59 TOPs |
| NPU-prestanda upp till | 50 TOPs |
| Copilot+ PC | Ja |
| Minne | |
| Internminne | 16 GB |
| Typ av internminne | LPDDR5-SDRAM |
| Minne klockhastighet | 6400 MHz |
| Maximalt internminne | 16 GB |
| Minnets formfaktor | Integrerat |
| Lagringsmedia | |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Total lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Solid-state drive kapacitet | 512 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| Total SSD-kapacitet | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| Grafiken | |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Ombord grafikkort modell | AMD Radeon 840M |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Familj av inbyggda grafikkort | AMD Radeon |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | AMD |
| Audio | |
| Antal inbyggda högtalare | 4 |
| Ljudchipp | Realtek ALC3306 |
| Antal mikrofoner | 4 |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Kamera | |
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 5 MP |
| Sekretesskamera | Ja |
| Sekretesstyp | Integritetsskydd |
| Infraröd (IR) kamera | Ja |
| Windows Hello | Ja |
| Optisk lagring | |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Nätverk | |
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| WWAN | Ej installerad |
| Antenntyp | 2x2 |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 2 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| USB Sleep-and-Charge (laddning i viloläge) | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| Prestanda | |
| Moderkortets chipset | AMD SoC |
| Tangentbord | |
| Pekredskap | Styrplatta |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Tangentbord med bakgrundsbelysning | Ja |
| Tangentbordsspråk | tyska |
| Knapp för andrepilot | Ja |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | Windows 11 Home |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Operativsystemets språk | Tyska |
| Trial-programvara | Office |
| Microsoft Copilot | Ja |
| Copilot+ PC | Ja |
| Batteri | |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 70 wh |
| Strömtillförsel | |
| AC-adapter, effektförlust | 65 W |
| AC-adapter, frekvens | 50/60 hz |
| AC-adapter, inspänning | 100 - 240 V |
| USB-strömleverans | Ja |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| Bevakning | |
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Windows Hello | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | 5 - 43 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 8 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Certifikat | |
| Certifiering | ENERGY STAR,EPEAT Gold,RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 1,38 kg |
| Bredd | 317 mm |
| Djup | 228 mm |
| Höjd | 15,4 mm |
| Förpackning | |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Övrigt | |
| Ombord grafikkort | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |