Leitz Alpha® Recycle Hängmapp i kartong
- Brand: LEITZ
- Category:
- SKU: 19200095
- EAN: 4002432127054
Alpha® Recycle Hängmapp i kartong
Offer details
Related Products
Description
Stelrena, högkvalitativa hängmappar lämpliga för A4. 100% återvunnen kartong, 100% återvinningsbar och med miljöcertifiering från Blue Angel. Maximera förvaringsutrymmet med vertikal arkivering för att hålla stansade papper tillgängliga och organiserade. De starka och hållbara skenor klarar tung användning och den medföljande etiketthållaren hjälper till att organisera och identifiera innehållet. Den här robusta hängmappen är gjord för att hålla länge kompletterar perfekt andra produkter från Leitz Recycle-sortimentet. Miljövänliga och moderna kontorsprodukter som passar bra hemma och på kontoret. Med det miljövänliga Recycle-sortimentet från Leitz kan du både förbättra din kontorsmiljö - och miljön på vår planet.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart |
| Material | Kartong |
| Format | A4 |
| Ursprungsland | Europa |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 348 mm |
| Höjd | 2 mm |
| Djup | 270 mm |
| Vikt | 70 g |
| Övrigt | |
| Ursprungsland | Europa |