Leitz 180° Recycle LAF-Pärm, FSC®
- Brand: LEITZ
- Category:
- SKU: 10190095
- EAN: 4002432127146 4002432607341
180° Recycle LAF-Pärm, FSC®
Offer details
Related Products
Description
Iögonfallande, högkvalitativ pärm av högsta kvalitet tillverkad av återvunnet material som kan tas isär för fullständig återvinning. 50 mm bred och lämplig för A4. 100% återvinningsbar och med FSC- & Blue Angel-miljöcertifiering. Denna robusta LAF-pärm kompletterar perfekt andra produkter från Leitz Recycle-sortimentet och är gjord för att hålla länge. Moderna och samtida gröna kontorsprodukter som passar bra hemma och på kontoret. Med detnya miljövänliga Recycle-sortimentet från Leitz kan du både förbättra din kontorsmiljö och miljön på vår planet.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart |
| Material | Kartong |
| Format | A4 |
| Högsta kapacitet | 350 ark |
| Media vikt | 80 g/m ^ |
| Ursprungsland | Europa |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 320 mm |
| Djup | 285 mm |
| Höjd | 55 mm |
| Vikt | 410 g |
| Övrigt | |
| Ursprungsland | Europa |