Jabra PRO 925 Headset Trådlös Huvudband, Öronkrok, Hals-band Kontor/callcenter USB Type-C Bluetooth grafit
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 925-15-508-202
- EAN: 5706991016666 0706487014652
Offer details
Reasons To Buy
Trådlös headseträckvidd
Ta ditt samtal till kaffemaskinen, kollegorna eller ett privat rum. DECT-varianterna av Jabra PRO 900 ger dig trådlös frihet att gå och prata med upp till 120 meters räckvidd (eller 100 meter för Bluetooth-varianterna).
Ljud i världsklass
Naturtrogna samtal kräver kvalitativa högtalare som reducerar bakgrundsljudet och en bullerdämpande mikrofon som dessutom undviker luftstötar. Med Jabra PRO 900 kan du få både och – samt välja mellan ett utbud av mono- och duovarianter.
Enkelt att använda med ett batteri som håller hela dagen
Jabra PRO 900 är enkelt att installera och komma igång med. Varje headset kommer med en föransluten laddningsbas så att du kan ringa på direkten. Med upp till 12 timmars batteritid behöver du aldrig oroa dig för att batteriet ska ta slut.
Description
Jabra PRO™ 925 med dubbel anslutning är ett kontorsheadset med Bluetooth för bordstelefoner, smarttelefoner och surfplattor. Enkelt, intuitivt och högkvalitativt, allt i en trådlös lösning.
Jabra Pro™ 900-serien är ett professionellt, trådlöst headset som är utformat för maximal prestanda. Nu kan alla på ditt kontor dra nytta av den ökade produktiviteten och komforten som man får med trådlös kommunikation. Enkelt, intuitivt och högkvalitativt, allt i en trådlös lösning.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Mono |
| Bärstil | Huvudband, Öronkrok, Hals-band |
| Produktens färg | grafit |
| Volymkontroll | Knapp |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, IC, UL, SRRC, TELEC, EAC, NCC, IDA, RoHS, Reach, KCC, ETA, ACMA, EMC, SIRIM, NTC, DGPosTel |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Knappar | Volym +, Volume - |
| LED-indikatorer | Bluetooth |
| Optimerad för | Unified Communication |
| Fungerar med Amazon Alexa | Nej |
| Rörelsesensor | Nej |
| Over The Air-uppdateringar (OTA) | Nej |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| PBAP (Phonebook access profile) | Nej |
| Musikuppspelning | Nej |
| Hörselskyddstekniker | Jabra PeakStop |
| HD-röstkvalitet | Ja |
| Automatisk anslutning | Nej |
| Gångjärn av stål | Nej |
| Tryckutjämning i örat | Nej |
| Renoverad | Nej |
| Benledningssensor | Nej |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 100 m |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, SBC |
| Headsetkontakter som stöds | Mini-USB |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 150 - 7000 hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Hörlurarkänslighet | 91 dB |
| Drivenhet | 2,85 cm |
| Maximal ineffekt | 20 mW |
| Ljuddämpning | Nej |
| HearThrough | Nej |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -30 dB |
| Mikrofon, riktning | Riktad |
| Mikrofondämpning | Ja |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Batteri | |
| Laddningsbart batteri | Nej |
| Samtalstid | 12 h |
| Laddningstid | 3 h |
| Batteriladdningsindikation | Ja |
| Batterikapacitet | 650 mAh |
| Snabb laddning | Nej |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Musikspelare | |
| FM-radio | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 131 mm |
| Djup | 18 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Vikt | 29 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Väska | Nej |
| Kabel inkluderad | Phone |
| Basenhet inkluderat | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Laddningsfodral | Nej |
| Laddningsställ | Nej |
| Öronkuddsmaterial | Konstläder |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Tekniska detaljer | |
| Laddningsfodral | Nej |
| Enkel parning | Nej |
| Multianslutning | Nej |
| Avtagbart huvudband | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Strömtillförsel | |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Egenskaper | |
| Optimerad för | Unified Communication |
| Leverantörsfunktioner | |
| Laddningstid | 180 min |
| Övrigt | |
| Högtalartelefon | Nej |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Gränssnittstyp | Bluetooth |
| Hörlursanslutning | Bluetooth |
| Antal knappar | 7 |
| Automatisk avstängning | Nej |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Nej |
| Samtalshantering | Yes |
| Ear cushion type | Leatherette size S |
| Närfältskommunikation (NFC) | Ja |
| Batterinivåindikator | Ja |
| Basenhet inkluderat | Ja |
| Talade instruktioner | Ja |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Laddningstid | 180 min |
| Förpackningarnas innehåll | Headset;AC charger;Head band;Phone adapter cable;User documents;Headset base unit |
| Skyddsfodral | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Automatisk volymjustering | Nej |
| Röststyrning | Nej |