Jabra Evolve 65 TE Headset Kabel & Trådlös Huvudband Kontor/callcenter USB Type-A Bluetooth Laddningsställ Svart
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 6699-833-499
- EAN: 5706991031539 5715063621929 07 ...3621929 0706487026518more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
Freedom to multi-task
Handsfree, trådlös anslutning för att multitaska på kontoret
Stay in the zone and avoid interruptions
Inbyggd busylight-funktion visar kollegor att du är upptagen
Always connected
Dubbel Bluetooth®-anslutning till två enheter samtidigt för samtal och musik. Flexibilitet att röra dig upp till 30 m bort från din anslutna enhet
All-day comfort
Lätta öronkuddar med läderkänsla på örat för användning under hela dagen
Works with all leading UC platforms
Certifierat för Skype for Business, Cisco och fler
Description
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Typ av kontrollenhet | On-ear control unit |
| LED-indikatorer | Ja |
| Minneskapacitet för synkade enheter | 8 |
| Hörselskyddstekniker | Jabra IntelliTone, Jabra SafeTone |
| Antal samtidigt anslutna enheter (max) | 2 |
| Beamforming | Ja |
| Clear Voice-teknik | Ja |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-A |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 30 m |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AGHFP, HFP, HSP |
| Frekvensgång (musikläge) | 20 - 20000 hz |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Omslutande |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Drivenhet | 2,8 cm |
| Maximal ineffekt | 10 mW |
| Typ av ljudreducering | Passiv |
| Antal förare | 1 |
| Brusreducerande | Ja |
| HearThrough | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 7000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -17 dB |
| Mikrofon, riktning | Riktad |
| Antal mikrofoner | 1 |
| Batteri | |
| Samtalstid | 16 h |
| Uppspelningstid | 24 h |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 2 h |
| Batterikapacitet | 280 mAh |
| Stand-by tid | 360 h |
| Batteridriven | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Musikspelare | |
| Ljudformat som stöds | SBC |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -5 - 45 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 60,5 mm |
| Djup | 157 mm |
| Höjd | 186 mm |
| Vikt | 106,3 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 96 mm |
| Låddjup | 185 mm |
| Förpackningens höjd | 212 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Väska | Ja |
| Kabel inkluderad | USB typ C till USB typ A |
| Antal | 1 |
| Fodral | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Laddningsställ | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Övrigt | |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Medföljande programvara | Jabra Direct, Jabra Xpress |
| Garantisedel | Ja |