Jabra Evolve 65 Headset Trådlös Huvudband Kontor/callcenter Bluetooth Svart
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 100-98500000-99
- EAN: 5707055043055
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Freedom to multi-task
Handsfree, trådlös anslutning för att multitaska på kontoret
Stay in the zone and avoid interruptions
Inbyggd busylight-funktion visar kollegor att du är upptagen
Always connected
Dubbel Bluetooth®-anslutning till två enheter samtidigt för samtal och musik. Flexibilitet att röra dig upp till 30 m bort från din anslutna enhet
All-day comfort
Lätta öronkuddar med läderkänsla på örat för användning under hela dagen
Works with all leading UC platforms
Certifierat för Skype for Business, Cisco och fler
Description
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Volymkontroll | Röra |
| Ljudtrycksnivå (max) | 93,6 dB |
| Ursprungsland | Kina |
| Certifiering | CE, FCC ID, IC ID KCC, RCM, NCC, TELEC, SRRC, Microsoft Teams, Avaya, Cisco, Alcatel Lucent and Astra |
| LED-indikatorer | Bluetooth |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 30 m |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AGHFP, HFP |
| Frekvensgång (samtalsläge) | 150 - 6800 hz |
| Frekvensgång (musikläge) | 20 - 20000 hz |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 150 - 7000 hz |
| Drivenhet | 2,8 cm |
| Maximal ineffekt | 10 mW |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 10000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -17 dB |
| Mikrofon, riktning | Riktad |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Batteri | |
| Laddningsbart batteri | Ja |
| Uppspelningstid | 12 h |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 2 h |
| Stand-by tid | 360 h |
| Batteridriven | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -5 - 45 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 157 mm |
| Djup | 60,5 mm |
| Höjd | 186 mm |
| Vikt | 310 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 185 mm |
| Låddjup | 51 mm |
| Förpackningens höjd | 234 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 412 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Kabel inkluderad | Micro-USB |
| Antal | 1 |
| Garantisedel | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| CCATS (Commodity Classification Automated Tracking System) | 85183095 |
| Övrigt | |
| 2,5 mm kontakt | Nej |
| Ljudtrycksnivå (max) | 93,6 dB |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Batterinivåindikator | Ja |
| Garantisedel | Ja |