HPE SN1600E 32Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter Intern Fiber 32000 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: Q0L11A
- EAN: 0190017103624 4549821045129
HPE SN1600E 32Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter, Intern, Kabel, PCI Express, Fiber, 32000 Mbit/s
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE SN1600E 32Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: PCI Express, Gränssnitt: Fiber. Maximal dataöverföringshastighet: 32000 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Gränssnitt | Fiber |
| PCI-version | 3.0 |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 32000 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 32000 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Komponent för | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Andra operativsystem som stöds | Ja |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 21,5 mm |
| Djup | 120,7 mm |
| Höjd | 185,7 mm |
| Vikt | 128 g |
| Prestanda | |
| Andra operativsystem som stöds | Ja |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Typ av kabel | OM3 and OM4 fiber optic, shortware (sw) cable |
| Antal anslutningar | 2 |
| Prestandahantering | HPE Compute Ops Management |
| Chassityp | Stand up |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 120,7 x 21,5 x 185,7 mm (4.75 x 0.845 x 7.31") |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |