HPE ProLiant DL380 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server servrar Rack (2U) Intel® Xeon Silver 2,4 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL380 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server, 2,4 GHz, 4510, 64 GB, DDR5-SDRAM, 1000 W, Rack (2U)
Offer details
Trade Prices
Description
HPE ProLiant DL380 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server. Processorfamilj: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2,4 GHz, Processor: 4510. Internminne: 64 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM, Minneslayout: 2 x 32 GB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 1000 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorfamilj | Intel® Xeon Silver |
| Processor | 4510 |
| Processorkärnor | 12 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 30 MB |
| Processortillverkare | Intel |
| Minne | |
| Internminne | 64 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 2 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 5600 MHz |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | Embedded SATA controller (AHCI or Intel SATA Hybrid RAID controller) |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | Up to 8 PCIe Gen5, and 2 OCP 3.0, for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 2 |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Övrigt | |
| Säkerhetsegenskaper | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Standardfläktar | 6x High Performance Fan |
| Hårddiskstyp | HPE 7.68TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD |