HPE NVIDIA L40 48GB PCIe Accelerator for L4 GDDR6
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S0K90C
- EAN: 0190017647739 5715328147324
HPE NVIDIA L40 48GB PCIe Accelerator for, L4, 48 GB, GDDR6
Offer details
Related Products
Description
HPE NVIDIA L40 48GB PCIe Accelerator for. Grafikprocessorfamilj: NVIDIA, Grafikprocessor: L4. Minneskapacitet, diskret grafikkort: 48 GB, Grafikkortets minnestyp: GDDR6
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Grafikprocessorfamilj | NVIDIA |
| Grafikprocessor | L4 |
| Minne | |
| Minneskapacitet, diskret grafikkort | 48 GB |
| Grafikkortets minnestyp | GDDR6 |
| Minnesbandbredd (max) | 864 GB/s |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 1,05 kg |
| Bredd | 266,7 mm |
| Höjd | 38,5 mm |
| Djup | 104,9 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Kompatibla produkter | HPE Mainstream Compute Platforms; HPE Specialized Compute Platforms |
| Övrigt | |
| Höjd (imperial) | 3,86 cm (1.52") |
| Vikt (imperial) | 1,05 kg (2.31 lbs) |
| Kompatibla produkter | HPE Mainstream Compute Platforms; HPE Specialized Compute Platforms |