HPE ProLiant DL365 Gen11 9124 3.0GHz 16-core 1P 32GB-R 8SFF 800W PS Server servrar 0 GB Rack (1U) AMD EPYC 3 GHz DDR5-SDRAM
HPE ProLiant DL365 Gen11 9124 3.0GHz 16-core 1P 32GB-R 8SFF 800W PS Server, 3 GHz, 9124, 32 GB, DDR5-SDRAM, 0 GB, Rack (1U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL365 Gen11 9124 3.0GHz 16-core 1P 32GB-R 8SFF 800W PS Server. Processorfamilj: AMD EPYC, Processorfrekvens: 3 GHz, Processor: 9124. Internminne: 32 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Total lagringskapacitet: 0 GB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 800 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 3 GHz |
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processor | 9124 |
| Processorkärnor | 16 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 64 MB |
| Processortillverkare | AMD |
| Processorboostfrekvens | 3,7 GHz |
| Minne | |
| Internminne | 32 GB |
| Maximalt internminne | 6 TB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minnesplatser | 24x DIMM |
| Lagringsmedia | |
| Total lagringskapacitet | 0 GB |
| RAID-kontroller som stöds | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| RAID-stöd | Ja |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Maximal lagringskapacitet | 0 TB |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | 2 OCP 3.0, 1 PCIe Gen5 x16, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Prestanda | |
| Installerat operativsystem | Nej |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require license), and HPE Compute Ops Management |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 1x HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 1 |
| Strömförsörjning | 800 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 916 mm |
| Vikt | 29,3 kg |
| Höjd | 242 mm |
| Djup | 600 mm |
| Övrigt | |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Vikt (imperial) | 29,3 kg (64.7 lbs) |
| Standardfläktar | 5 Standard Fans |
| Hårddiskstyp | None ship standard, 8 SFF supported |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 915,9 x 599,9 x 242,1 mm (36.1 x 23.6 x 9.53") |