HPE ProLiant DL345 Gen11 24SFF Configure-to-order Server servrar Rack (2U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P54206-B21
- EAN: 0190017595696 0190017644882 01 ...7644882 0190017644875 0190017644929 0190017644868 0190017644912more
HPE ProLiant DL345 Gen11 24SFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Rack (2U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL345 Gen11 24SFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: AMD EPYC. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | Socket SP5 |
| Processortillverkare | AMD |
| Moderkortets chipset | AMD SoC |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Smart Array SAS/SATA Controllers or Tri-Mode controllers, refer to the QuickSpecs for more details |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA, Serial Attached SCSI (SAS) |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on model |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 448 mm |
| Höjd | 87,5 mm |
| Djup | 646 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 24 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Antalet DIMM-platser | 12 |
| Hårddisk hot swap | Ja |