HPE Microchip SmartRAID SR932i-p x32 Lanes 8GB Wide Cache NVMe/SAS 24G Controller for Gen10 Plus RAID-kontrollerkort PCI Express x16 4.0 46 Gbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P04220-B21
- EAN: 4549821201327 0190017282763
HPE Microchip SmartRAID SR932i-p x32 Lanes 8GB Wide Cache NVMe/SAS 24G Controller for Gen10 Plus, SAS, Serial ATA III, PCI Express x16, 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, 1 ADM, 10 ADM, 46 Gbit/s, 8192 MB, DDR4
Offer details
Related Products
Description
HPE Microchip SmartRAID SR932i-p x32 Lanes 8GB Wide Cache NVMe/SAS 24G Controller for Gen10 Plus. Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: SAS, Serial ATA III, Värdgränssnitt: PCI Express x16. RAID-nivåer: 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, 1 ADM, 10 ADM, Dataöverföringshastighet: 46 Gbit/s, Internminne: 8192 MB. Bredd: 167,7 mm, Höjd: 111,2 mm, Vikt: 312 g. Chassityp: Full-height, half-length PCIe stand up card (SR932i-p) or Type-a Modular (SR416i-a), Interna portar: 32 internal tri-mode ports (SlimSAS SFF-9402 connectors supporting U.2 and U.3) supporting up to..., Ytterligare egenskaper: See HPE SR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs for additional detail.
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SAS, Serial ATA III |
| Värdgränssnitt | PCI Express x16 |
| PCI Express-kortplatser version | 4.0 |
| Prestanda | |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, 1 ADM, 10 ADM |
| Internminne | 8192 MB |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Dataöverföringshastighet | 46 Gbit/s |
| Certifiering | EMC, CE, CNS, CT, FC, IC, KC, VC, EMC Doc, CE, C-tick, FCC, KCC, VCCI, BSMI, UL, EN 60950 and 62368, AU_NZ LoA and SDoC, RoHs, TW and EU |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 167,7 mm |
| Höjd | 111,2 mm |
| Vikt | 312 g |
| Övrigt | |
| Chassityp | Full-height, half-length PCIe stand up card (SR932i-p) or Type-a Modular (SR416i-a) |
| Interna portar | 32 internal tri-mode ports (SlimSAS SFF-9402 connectors supporting U.2 and U.3) supporting up to 32 direct-connected SAS/SATA/NVMe devices |
| Ytterligare egenskaper | See HPE SR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs for additional detail. |