HPE Mellanox MCX512F-ACHT Ethernet 10/25Gb 2-port SFP28 Adapter for Intern Ethernet / Fiber 25 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P13188-B21
- EAN: 4549821278756 0190017354835
HPE Mellanox MCX512F-ACHT Ethernet 10/25Gb 2-port SFP28 Adapter for, Intern, Kabel, PCI Express, Ethernet / Fiber, 25 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Mellanox MCX512F-ACHT Ethernet 10/25Gb 2-port SFP28 Adapter for. Intern. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: PCI Express, Gränssnitt: Ethernet / Fiber. Maximal dataöverföringshastighet: 25 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Gränssnitt | Ethernet / Fiber |
| PCI-version | 3.0 |
| Fiberportar kvantitet | 2 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP28 |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 25 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 25 Mbit/s |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 1588, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1Qau, IEEE 802.1Qaz, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1Qbg, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ap, IEEE 802.3az |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatibla produkter | ProLiant DL325 Gen10+, ProLiant DL385 Gen10+ |
| Komponent för | Server |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 297,2 mm |
| Djup | 287 mm |
| Höjd | 205 mm |
| Vikt | 260 g |
| Prestanda | |
| Kompatibla produkter | ProLiant DL325 Gen10+, ProLiant DL385 Gen10+ |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Övrigt | |
| Antal anslutningar | 2 |
| Chassityp | Stand up |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |