HPE MSA 1060 10GBASE-T iSCSI SFF Storage hårddiskar Rack (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R0Q86B
- EAN: 0190017620770 4549821495443
HPE MSA 1060 10GBASE-T iSCSI SFF Storage, Serial Attached SCSI (SAS), 5 kg, Rack (2U)
Offer details
Description
HPE MSA 1060 10GBASE-T iSCSI SFF Storage. Lagringsenhetens gränssnitt: Serial Attached SCSI (SAS). Chassityp: Rack (2U), Enhetsklass: Små och Medelstora Företag. Antal lagringsenheter som stöds: 24, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD. Bredd: 89 mm, Djup: 445 mm, Höjd: 508 mm, Vikt: 5 kg
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Lagringsenheter installerade | Nej |
| Typ av installerad lagringsenhet | Nej |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 24 |
| Högsta lagringskapacitet | 737 TB |
| Lagringsenhetens gränssnitt | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Hårddiskstyp | Up to 24 SFF HDD and/or SSD on all 1060 array models |
| Anslutningar | |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Enhetsklass | Små och Medelstora Företag |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Enhetsklass | Små och Medelstora Företag |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 89 mm |
| Djup | 445 mm |
| Höjd | 508 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Formfaktor | SFF |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2022; Windows Server 2019; Windows Server 2016; VMWare vSphere™ 6.7; Red Hat Linux 8; SUSE™ SLES 15; See HPE SPOCK for more details. |
| Vikt (imperial) | 4,99 kg (11 lbs) |
| Hårddiskkontroller | 2x 10GBase-T iSCSI 2-port Controllers |
| Expansion beskrivning | 24 drive bay 2060 SFF disk enclosure or 12 drive bay 2060 LFF disk enclosure (add up to 3) |