HPE Aruba Networking ANW CX 6300L 48p Smart Rate 100M/1G/2.5G/5G Class6/8 2p SFP56 50G 2p SFP+ 1G/10G LRM Layer2 Sw hanterad L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd 1U Svart
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S3L77A
- EAN: 4549821593828 0190017738574
HPE Aruba Networking ANW CX 6300L 48p Smart Rate 100M/1G/2.5G/5G Class6/8 2p SFP56 50G 2p SFP+ 1G/10G LRM Layer2 Sw, hanterad, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd, Rackmontering, 1U
Offer details
Trade Prices
Description
HPE Aruba Networking ANW CX 6300L 48p Smart Rate 100M/1G/2.5G/5G Class6/8 2p SFP56 50G 2p SFP+ 1G/10G LRM Layer2 Sw. Switch typ: hanterad, Switch-lager: L2. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 48, Antal installerade SFP+-moduler: 2, Konsolport: RJ-45/USB Type-C. Switch kapacitet: 720 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3at, IEEE 802.3af. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd. Rackmontering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2 |
| Återställningsknapp | Ja |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 48 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerade SFP+-moduler | 2 |
| Konsolport | RJ-45/USB Type-C |
| Antal USB Typ A-portar | 1 |
| USB C-typ, antal portar | 1 |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3at, IEEE 802.3af |
| 10G stöd | Ja |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 720 Gbit/s |
| Genomströmning | 535 Mpps |
| Paketbuffertminne | 16 MB |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Formfaktor | 1U |
| Återställningsknapp | Ja |
| Prestanda | |
| Fysisk stackning (enheter) | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Minnestyp | DDR4-SDRAM |
| Internminne | 8000 MB |
| Flashminne | 32000 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processor | ARM Cortex-A72 |
| Staplingsbar | Ja |
| Paketbuffertminne | 16 MB |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Meddelane om effektförbrukning | With single JL086A PSU: Idle: 207W 100% Traffic Rate: 283W With single JL087A PSU: Idle: 208W 100% Traffic Rate: 282W With single JL670A PSU: Idle: 211W 100% Traffic Rate: 283W |
| Strömkälla | AC/PoE |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 48 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 2880 W |
| Övrigt | |
| Latens | 1 Gbps: 4.24 μs 10 Gbps: 1.50 μs 25 Gbps: 2.91 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Prestandahantering | 1 default VRF, 1 management VRF |
| Minne och processor | Quad Core Arm Cortex™ A72 @ 1.8GHz, 8 GB DDR4, 32 GB eMMC 16 MB Shared Packet Buffer Memory |
| Fläkt | Switch has two fan tray slots and comes with one fan tray installed. Minimum one fan tray required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vikt (imperial) | 6,02 kg (13.3 lbs) |
| Externa anslutningar | 48 x 10/100/1000 BaseT PoE+ ports supporting up to 30W per port 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 44 mm |
| Djup | 442 mm |
| Höjd | 385 mm |
| Vikt | 6,02 kg |