HPE Aruba Networking 6300M 48p SFP 1G 2p SFP28 25G MACsec 2p SFP56 50G Switch Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S4P43A
- EAN: 0190017746302
HPE Aruba Networking 6300M 48p SFP 1G 2p SFP28 25G MACsec 2p SFP56 50G Switch, Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Offer details
Description
HPE Aruba Networking 6300M 48p SFP 1G 2p SFP28 25G MACsec 2p SFP56 50G Switch. Switch kapacitet: 396 Gbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Specifications
| Data transmission | |
|---|---|
| Switch kapacitet | 396 Gbit/s |
| Genomströmning | 295 Mpps |
| Design | |
| Staplingsbar | Ja |
| Prestanda | |
| Fysisk stackning (enheter) | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Minnestyp | DDR4-SDRAM |
| Internminne | 8000 MB |
| Flashminne | 32000 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Meddelane om effektförbrukning | With JL085A PSU: Idle: 67W 100% Traffic Rate: 127W With JL757A PSU: Idle: 61W 100% Traffic Rate: 123W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Övrigt | |
| Latens | 1 Gbps: 3.4 µs 50 Gbps: 2.1 µs |
| Prestandahantering | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Minne och processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| Fläkt | Switch has two fan tray slots and comes with two fan trays installed. Minimum two fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vikt (imperial) | 6,02 kg (13.3 lbs) |
| Externa anslutningar | 48 x 1G SFP ports 2 x 10G/25G/50G [4] SFP ports 2 x 10G/25G SFP ports (MACsec) 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 44 mm |
| Djup | 442 mm |
| Vikt | 6,02 kg |