HPE Aruba Networking 6300M 16p SmtRt 5G 32p 1G Class8 PoE 2p SFP28 25G MACsec 2p SFP56 50G Switch Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S4P41A
- EAN: 0190017744384
HPE Aruba Networking 6300M 16p SmtRt 5G 32p 1G Class8 PoE 2p SFP28 25G MACsec 2p SFP56 50G Switch, Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Offer details
Trade Prices
Description
HPE Aruba Networking 6300M 16p SmtRt 5G 32p 1G Class8 PoE 2p SFP28 25G MACsec 2p SFP56 50G Switch. Switch kapacitet: 524 Gbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Specifications
| Data transmission | |
|---|---|
| Switch kapacitet | 524 Gbit/s |
| Genomströmning | 390 Mpps |
| Design | |
| Staplingsbar | Ja |
| Prestanda | |
| Fysisk stackning (enheter) | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Minnestyp | DDR4-SDRAM |
| Internminne | 8000 MB |
| Flashminne | 32000 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Meddelane om effektförbrukning | With JL670A PSU: Idle: 103W 100% Traffic Rate: 134W With JL758A PSU: Idle: 111W 100% Traffic Rate: 135W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 2880 W |
| Övrigt | |
| Latens | Less than 5 µs 1 Gbps: 3.6 µs |
| Prestandahantering | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Minne och processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| Fläkt | Switch has two fan tray slots and comes with two fan trays installed. Minimum two fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vikt (imperial) | 6,02 kg (13.3 lbs) |
| Externa anslutningar | 32 x 10/100/1000M and 16 x HPE Smart Rate 1/2.5/5G BaseT ports (configuration can be changed to 8 x HPE Smart Rate 10 G BaseT ports) with Class 8 PoE supporting up to 90W per port 2 x 10G/25G/50G [4] SFP ports 2 x 10G/25G SFP ports (MACsec) Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at and 802.3bt (up to 90W) 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port 1 x RJ-45 console Port 1 x Bluetooth dongle to be used with CX Mobile App |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 44 mm |
| Djup | 442 mm |
| Vikt | 6,02 kg |