HPE 8TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty 512e Multi Vendor HDD interna hårddiskar 7200 RPM 3.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 834028-K21
- EAN: 1900174130512 4549821326778 01 ...1326778 0190017413051more
HPE 8TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty 512e Multi Vendor HDD, 8 TB, 7200 RPM, 3.5", SATA
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE 8TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty 512e Multi Vendor HDD. Hårddiskkapacitet: 8 TB, Hårddiskens rotationshastighet: 7200 RPM, Hårddiskens storlek: 3.5", Gränssnitt: SATA
Specifications
| Lagring | |
|---|---|
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Hårddiskens storlek | 3.5" |
| Hårddiskkapacitet | 8 TB |
| Hårddiskens rotationshastighet | 7200 RPM |
| Bytes per sekund | 512e |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| HDD gränssnitt överföringshastighet | 6 Gbit/s |
| Kompatibla produkter | HPE Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Egenskaper | |
| Modell | HDD |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Hårddiskens storlek | 3.5" |
| Hårddiskkapacitet | 8 TB |
| Hårddiskens rotationshastighet | 7200 RPM |
| Gränssnitt | SATA |
| Bytes per sekund | 512e |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| HDD gränssnitt överföringshastighet | 6 Gbit/s |
| Kompatibla produkter | HPE Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Formfaktor | LFF |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84717050 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 105,5 mm |
| Höjd | 26,1 mm |
| Djup | 156,6 mm |
| Vikt | 1,36 kg |
| Vikt (imperial) | 1,36 kg (3 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 146,1 x 254 x 219,2 mm (5.75 x 10 x 8.63") |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84717050 |
| Övrigt | |
| Gränssnitt | SATA |
| Bredd (imperial) | 14,6 cm (5.75") |
| Höjd (imperial) | 21,9 cm (8.63") |
| Djup (imperial) | 25,4 cm (10") |
| Vikt (imperial) | 1,36 kg (3 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 146,1 x 254 x 219,2 mm (5.75 x 10 x 8.63") |
| Kompatibla produkter | HPE Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |