Offer details
Related Products
Reasons To Buy

Smarta knappar och lampor
Hantera uppgifter enkelt med smarta knappar som ger en intuitiv upplevelse – visas bara när de behövs.
Byggd för snabba och tillförlitliga utskrifter
Leverera flersidiga dokument på ett ögonblick med den snabbaste dubbelsidiga utskriften i klassen.[8]
Lita på konsekventa utskrifter av hög kvalitet sida efter sida. Få den kvalitet man förväntar sig av en branschledare.
Hantera enkelt utskrifter i stora volymer och slipp fylla på papper så ofta med ett pappersfack med kapacitet för 150 ark.
Prisbelönt design för arbetsplatsen<sup>[2]</sup>
Spara utrymme och minska oreda med en prisbelönt kompakt design.[2]
Denna LaserJet är liten och kompakt och får plats nästan överallt. Få projekt gjorda snabbt med en skrivare som passar på arbetsplatsen.
Enkel att installera, enkel att använda
Kom igång snabbt med enkel installationsvägledning från HP-appen.[1] Installera den snabbt och fortsätt jobba.
Hjälp till att skydda den information som är viktigast. Få grundläggande säkerhet som bevarar integritet och kontroll.
Anslut enkelt skrivaren till datorn med den medföljande USB-kabeln och den inbyggda USB-porten.
Hantera enkelt uppgifter med smarta knappar – knappar visas bara när de behövs.

Anslut skrivaren snabbt.
Koppla upp dig och börja skriva ut snabbt. Anslut skrivaren enkelt till datorn med den inbyggda USB-porten.<sup>[6]</sup><sup>[6]</sup>
Kompakt och energisnål design
Optimera skrivarens energianvändning med HP Auto-On/Auto-Off-teknik.[4]
Återvinn enkelt förbrukade HP-originaltonerkassetter kostnadsfritt via HP Planet Partners-programmet.[5]
Denna HP LaserJet uppfyller miljömärkningens krav, inklusive ENERGY STAR® och Blue Angel.[6,7]
Description
Specifications
| Skrivarteknologi | |
|---|---|
| Utskriftsupplösning, svart | 600 x 600 DPI |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 600 x 600 DPI |
| Driftcykel per månad | 20000 sidor per månad |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Antal bläckpatroner | 1 |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Skrivarfäger | Svart |
| Rekommenderad arbetscykel | 200 - 2000 sidor per månad |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Automatisk |
| Reservpatroner | Vanlig utbyteskassett för DM1: HP 134A svrt LaserJet-tonerkassett, W1340A (ca 1100 sidor), HP 134X svrt LaserJet-tonerkassett, W1340X (ca 2400 sidor); Vanlig utbyteskassett för DM2: HP 135A svrt LaserJet-tonerkassett, W1350A (ca 1100 sidor), HP 135X svrt LaserJet-tonerkassett, W1350X (ca 2400 sidor); |
| Inmatningskapacitet | |
| Maximal inmatningskapacitet | 150 ark |
| Utmatningskapacitet | |
| Maximal utmatningskapacitet | 100 ark |
| Prestanda | |
| Certifiering | CISPR32:2012 & CISPR32:2015 /EN55032:2012 & EN55032:2015+AC:2016 - Class B; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 55035:2017; FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B/ICES-003, Issue 6. |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, MacOS |
| Andra operativsystem som stöds | Linux |
| Internminne | 64 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 500 MHz |
| Maximalt internminne | 64 MB |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 52 dB |
| Ljudeffektsnivå (utskrift) | 6,7 dB |
| Minne | |
| Internminne | 64 MB |
| Maximalt internminne | 64 MB |
| Processor | |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 500 MHz |
| Utskriftshastighet | |
| Utskriftsupplösning, svart | 600 x 600 DPI |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 29 ppm |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 600 x 600 DPI |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Tid för första utskrift (svart) | 7 s |
| Säker utskrift | Ja |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Automatisk |
| Certifikat | |
| Certifiering | CISPR32:2012 & CISPR32:2015 /EN55032:2012 & EN55032:2015+AC:2016 - Class B; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 55035:2017; FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B/ICES-003, Issue 6. |
| Egenskaper | |
| Färg | Nej |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Automatisk |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Driftcykel per månad | 20000 sidor per månad |
| Antal bläckpatroner | 1 |
| Skrivarfäger | Svart |
| Rekommenderad arbetscykel | 200 - 2000 sidor per månad |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Språk för sidbeskrivning | PCLmS, PWG, URF |
| Reservpatroner | Vanlig utbyteskassett för DM1: HP 134A svrt LaserJet-tonerkassett, W1340A (ca 1100 sidor), HP 134X svrt LaserJet-tonerkassett, W1340X (ca 2400 sidor); Vanlig utbyteskassett för DM2: HP 135A svrt LaserJet-tonerkassett, W1350A (ca 1100 sidor), HP 135X svrt LaserJet-tonerkassett, W1350X (ca 2400 sidor); |
| HP segment | Hemmakontor |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Totalt antal inmatningsfack | 1 |
| Total inmatningskapacitet | 150 ark |
| Total utmatningskapacitet | 100 ark |
| Maximal utmatningskapacitet | 100 ark |
| Maximal inmatningskapacitet | 150 ark |
| Pappersfack 1, inmatningskapacitet | 150 ark |
| Maximalt antal inmatningsfack | 1 |
| Pappershantering | |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| JIS B-serien storlekar (B0...B9) | B5 |
| Anpassad mediebredd | 101,6 - 216 mm |
| Anpassad medielängd | 152,4 - 356 mm |
| Maximal utskriftstorlek | 216 x 354 mm |
| Pappersfackets typ av media | Plain paper, Kuverter, Kartong, Etiketter, Grovt papper, Vykort |
| Pappersfackets mediavikt | 60 - 163 g/m ^ |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Kryptering/säkerhet | SNMPv3, SSL/TLS, SNMPv2, SNMP, TLS |
| Design | |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LED |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Certifiering | CISPR32:2012 & CISPR32:2015 /EN55032:2012 & EN55032:2015+AC:2016 - Class B; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 55035:2017; FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B/ICES-003, Issue 6. |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Positionering på marknaden | Hem och kontor |
| Tekniska detaljer | |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, Blue Angel |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 8 styck |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 70 |
| Certifikat för överensstämmelse | GS mark, CCC, EAC, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197961893151 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,04 W |
| Strömförbrukning (driftläge) | 2 W |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 420 W |
| Typisk elföbrukning | 0,273 kWh/vecka |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, MacOS |
| Andra operativsystem som stöds | Linux |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 15 - 32,5 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Hållbarhet | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, Blue Angel |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Koldioxidavtryck | |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 70 |
| Koldioxidutsläpp, tillverkning (kg CO2e) | 58 |
| Koldioxidutsläpp, logistik (kg CO2e) | 3 |
| Koldioxidutsläpp i slutet av livscykeln (kg CO2e) | 10 |
| Totala koldioxidutsläpp, utan användningsfas (kg CO2e) | 1 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 355 mm |
| Djup | 279,5 mm |
| Höjd | 205 mm |
| Vikt | 5,6 kg |
| Förpackningens bredd | 432 mm |
| Låddjup | 331 mm |
| Förpackningens höjd | 272 mm |
| Lastpallens bruttovikt | 562,6 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 7,8 kg |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1200 x 1000 x 2449 mm |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 432 mm |
| Låddjup | 331 mm |
| Förpackningens höjd | 272 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,8 kg |
| Kapacitet för inkluderad patron (svart) | 700 sidor |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, USB |
| Förpackningens innehåll | |
| Kapacitet för inkluderad patron (svart) | 700 sidor |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, USB |
| Special features | |
| HP Auto-On/Auto-Off | Ja |
| HP Security tools | Säker start, integritetskontrollerad inbyggd programvara (firmware), integritetskontroll av körbar kod, lösenordsskyddad EWS, säker surfning via SSL/TLS 1.0, TLS 1.1, TLS 1.2; TLS 1.0/1.1 inaktiverat som standard; Uppdatera till OpenSSL version 1.1.1; aktivera/inaktivera nätverksportar; SNMPv1, SNMPv2 och SNMPv3, ändring av community-lösenord; Säkra standardinställningar, krypterade data i viloläge, aktiv FW-uppdatering, adminlösenord som standard, val av Cipher och TLS; Utlåsning från konto; Säker Wi-Fi-installation |
| HP segment | Hemmakontor |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197961893151 |
| Logistikdata | |
| Produkter per lastpall | 72 styck |
| Lastpallens bruttovikt | 562,6 kg |
| Lager per lastpall | 9 styck |
| Övrigt | |
| Produkter per lastpall | 72 styck |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | CISPR32:2012 & CISPR32:2015 /EN55032:2012 & EN55032:2015+AC:2016 - Class B; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 55035:2017; FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B/ICES-003, Issue 6. |
| Utskrift | Svartvit utskrift |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 420 W |
| Lager per lastpall | 9 styck |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS 12 Monterey; macOS 13 Ventura; macOS 14 Sonoma; macOS 15 Sequoia; Linux |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Rekommenderade system krav | Microsoft Windows 11; 10; 32-bit or 64-bit; 2 GB available hard disk space; Internet connection; Microsoft Internet Explorer; USB Port. macOS v14 Sonoma; macOS v13 Ventura; macOS v12 Monterey; 2 GB HD; Internet required; USB. |
| Rekommenderad luftfuktighet vid drift | 30 - 70% |
| Rekommenderad användningstemperatursintervall | 17,5 - 25 ° C |
| Kundspecificerad mediastorlek | 101.6 x 152.4 to 216 x 356 mm |
| UNSPSC-kod | 43212105 |
| Typisk elförbrukning (TEC) nummer | 0.273 kWh/Week (Energy Star) |
| Pallvikt (imperial) | 562,6 kg (1240.3 lbs) |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1199,9 x 1000 x 2449,1 mm (47.2 x 39.4 x 96.4") |
| Innehåll i lådan | HP LaserJet M209d; Förinstallerad HP svart LaserJet-originaltonerkassett; Dammskydd; Strömkabel; Referenshandbok; Installationsanvisningar; Broschyr med föreskrifter; USB-kabel. |
| Ljudtryck för kringstående (klar) | 15 dB |
| Ljudeffekt (klar) | 25 dB |
| Manufacturer warranty | Ett års begränsad garanti |