HERMA 10300 utskriftsbara etiketter Vit Självhäftande skrivaretikett
- Brand: Herma
- Category:
- SKU: 10300
- EAN: 4008705103008
HERMA 10300, Vit, Självhäftande skrivaretikett, A4, papper, Laser/bläckstråleskrivare, Lösa
Offer details
Related Products
Description
HERMA 10300. Produktens färg: Vit, Typ av etikett: Självhäftande skrivaretikett, Format: A4. Hållbarhetscertifiering: Forest Stewardship Council (FSC) Mix. Etikettbredd: 6,35 cm, Etiketthöjd: 2,96 cm. Förpackningens bredd: 212 mm, Låddjup: 20 mm, Höjd: 302 mm. Etiketter per förpackning: 2700 styck, Antal ark per förpackning: 100 ark, Etiketter per ark: 27 styck
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Vit |
| Material | papper |
| Utskriftsteknologi | Laser/bläckstråleskrivare |
| Typ av etikett | Självhäftande skrivaretikett |
| Typ av lim | Lösa |
| Yta | Matt |
| Form | Rundad rektangel |
| Format | A4 |
| Återanvändbara | Ja |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| Vikt & dimension | |
| Etikettbredd | 6,35 cm |
| Etiketthöjd | 2,96 cm |
| Förpackningens bredd | 212 mm |
| Låddjup | 20 mm |
| Höjd | 302 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,04 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 212 mm |
| Låddjup | 20 mm |
| Höjd | 302 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,04 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal ark per förpackning | 100 ark |
| Etiketter per ark | 27 styck |
| Etiketter per förpackning | 2700 styck |
| Tekniska data | |
| Hållbarhetscertifiering | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| Övrigt | |
| Ursprungsland | Tyskland |