Epson SureColor SC-P900 Roll Unit Promo
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C11CH37401BR
- EAN: 8715946698922
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
SureColor SC-P900 Roll Unit Promo
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
SureColor SC-P900 Roll Unit Promo |
4335888 | Register free see stock | ||
Related Products
- Fotopapper
- Datapapper
- Storformatsmedia
- Målarpapper
- Bläckpatroner
- Skrivare/Skanner Reservdelar & Tillbehör
- Garanti & Supportförlängning
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Fotopapper
-
Category: Datapapper
-
Category: Datapapper
-
Category: Datapapper
-
Category: Datapapper
-
Category: Datapapper
-
Category: Datapapper
-
Category: Datapapper
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Storformatsmedia
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Målarpapper
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Bläckpatroner
-
Category: Skrivare/Skanner Reservdelar & Tillbehör
-
Category: Skrivare/Skanner Reservdelar & Tillbehör
Description
Djupa och korrekta bilder
Fotoskrivaren SC-P900 har utvecklats med enastående utskriftskvalitet som standard. Ökad svart densitet för bättre övergångar, djupare svärta och mindre kornighet uppnås med hjälp av UltraChrome Pro 10-bläck, det nya F10-skrivarhuvudet samt Black Enhance Overcoat-teknik (BEO) som ger större detaljrikedom och textur i svarta områden. Den blå färgskalan gör att användarna kan reproducera den bild som visas på skärmen med större korrekthet.
Enestetiskt tilltalande, diskret design
Lika vacker att se på som utskrifterna den producerar. Den här fotoskrivaren har fått en vacker design utan att man gör avkall på utskriftskvalitet, tillförlitlighet och funktionalitet. Den rena, kompakta och diskreta designen passar in sömlöst i de flesta kreativa arbetsytor och hemmastudior. Skrivaren är helt förseglad för att skydda mot smuts och damm.
Lätt att använda
Den enkla designen kompletteras av att SC-P900 också är mycket lättanvänd. Den har ett anpassningsbart användargränssnitt, intern belysning, rullpappersenhet (tillval), matning av fine art papper via dokumentmataren, enkel inställning av medieprofiler, utskrift från smarta enheter och inget behov av att byta svart bläck tack vare det nya F10-skrivarhuvudet för 10 färger.
Ytterligare underhållsbox
Bläcket som medföljer skrivaren används under uppstartsfasen. Skrivaren måste vara, och kommer att bli, fulladdad med bläck för att producera utskrifter av högsta kvalitet. När uppstartsfasen är klar kommer bläcket som finns kvar i patronerna, och underhållsboxens livslängd, att vara begränsat. Därför tillhandahåller vi en extra underhållsbox. Även om bläcknivåerna är låga, eller om underhållsboxens livslängd närmar sig sitt slut, kan du fortsätta att skriva ut tills skrivaren visar ersättningsanvisningar. Vi rekommenderar dock att man har ersättningsbläckpatroner till hands.
Fotoskrivaren SC-P900 har utvecklats med enastående utskriftskvalitet som standard. Ökad svart densitet för bättre övergångar, djupare svärta och mindre kornighet uppnås med hjälp av UltraChrome Pro 10-bläck, det nya F10-skrivarhuvudet samt Black Enhance Overcoat-teknik (BEO) som ger större detaljrikedom och textur i svarta områden. Den blå färgskalan gör att användarna kan reproducera den bild som visas på skärmen med större korrekthet.
Enestetiskt tilltalande, diskret design
Lika vacker att se på som utskrifterna den producerar. Den här fotoskrivaren har fått en vacker design utan att man gör avkall på utskriftskvalitet, tillförlitlighet och funktionalitet. Den rena, kompakta och diskreta designen passar in sömlöst i de flesta kreativa arbetsytor och hemmastudior. Skrivaren är helt förseglad för att skydda mot smuts och damm.
Lätt att använda
Den enkla designen kompletteras av att SC-P900 också är mycket lättanvänd. Den har ett anpassningsbart användargränssnitt, intern belysning, rullpappersenhet (tillval), matning av fine art papper via dokumentmataren, enkel inställning av medieprofiler, utskrift från smarta enheter och inget behov av att byta svart bläck tack vare det nya F10-skrivarhuvudet för 10 färger.
Ytterligare underhållsbox
Bläcket som medföljer skrivaren används under uppstartsfasen. Skrivaren måste vara, och kommer att bli, fulladdad med bläck för att producera utskrifter av högsta kvalitet. När uppstartsfasen är klar kommer bläcket som finns kvar i patronerna, och underhållsboxens livslängd, att vara begränsat. Därför tillhandahåller vi en extra underhållsbox. Även om bläcknivåerna är låga, eller om underhållsboxens livslängd närmar sig sitt slut, kan du fortsätta att skriva ut tills skrivaren visar ersättningsanvisningar. Vi rekommenderar dock att man har ersättningsbläckpatroner till hands.
Specifications
| Skrivarteknologi | |
|---|---|
| Maximal upplösning | 2880 x 1440 DPI |
| Antal bläckpatroner | 10 |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleskrivare |
| Skrivarfäger | Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul |
| Färg | Ja |
| Utskriftshastighet | |
| Maximal upplösning | 2880 x 1440 DPI |
| Antal bläckpatroner | 10 |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleskrivare |
| Skrivarfäger | Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul |
| Färg | Ja |
| Kantfri utskrift | Ja |
| Kopiera | |
| Kopiering | Nej |
| Skanning | |
| Skanning | Nej |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Total inmatningskapacitet | 120 ark |
| Totalt antal inmatningsfack | 2 |
| Utskriftskvalitet | |
| Maximal upplösning | 2880 x 1440 DPI |
| Skrivarfäger | Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul |
| Pappershantering | |
| Maximal utskriftstorlek | A2 (420 x 594 mm) |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A2, A3, A3+, A4, A5 |
| Media-tjocklek | 0.08 - 1.5 mm |
| Kantfri utskrift | Ja |
| Totalt antal inmatningsfack | 2 |
| Pappersfackets typ av media | Konstpapper, Fotopapper, Vykort, Rulle |
| Inmatningskapacitet | |
| Total inmatningskapacitet | 120 ark |
| Media typ | |
| Pappersfackets typ av media | Konstpapper, Fotopapper, Vykort, Rulle |
| Filformat | |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A2, A3, A3+, A4, A5 |
| Display | |
| Displaytyp | LCD |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint, Epson Connect, Epson IPrint, Google Cloud Print |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Prestanda | |
| Displaytyp | LCD |
| Produktens färg | Svart |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 41 dB |
| Färgdisplay | Ja |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Ursprungsland | Kina |
| Nätverk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Design | |
| Displaytyp | LCD |
| Produktens färg | Svart |
| Färgdisplay | Ja |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Sound emission | |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 41 dB |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 24 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 1,1 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,18 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 615 mm |
| Djup | 368 mm |
| Höjd | 199 mm |
| Vikt | 14,8 kg |
| Förpackningens bredd | 470 mm |
| Låddjup | 740 mm |
| Höjd | 740 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 24,3 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 470 mm |
| Låddjup | 740 mm |
| Höjd | 740 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 24,3 kg |
| Tekniska data | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Egenskaper | |
| Ursprungsland | Kina |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |