Tripp Lite NFI-U08-1 nätverksswitchar Ohanterad Fast Ethernet (10/100) Svart
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: NFI-U08-1
- EAN: 0037332264275
Tripp Lite NFI-U08-1, Ohanterad, Fast Ethernet (10/100), Monteringsbar på väggen
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite NFI-U08-1. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Fast Ethernet (10/100), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 8. Switch kapacitet: 1,6 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x. Likströmsdriftspänning: 18 - 30 V. Strömanslutning: Terminal block (3-pin). Monteringsbar på väggen
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | Ohanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Strömanslutning | Terminal block (3-pin) |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100 Mbit/s |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 1,6 Gbit/s |
| Design | |
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| LED-indikatorer | LAN, Länk, Energiljus |
| Material, hölje | Metall |
| DIN-skena | Ja |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| Strömförbrukning (vanlig) | 4 W |
| Ingående ström | 0.2 A |
| Likströmsdriftspänning | 18 - 30 V |
| Strömanslutning | Terminal block (3-pin) |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 109,2 mm |
| Djup | 73,9 mm |
| Höjd | 30,7 mm |
| Vikt | 290 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | Ja |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 232,9 mm |
| Låddjup | 182,9 mm |
| Förpackningens höjd | 62 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 420 g |
| Bruksanvisning | Ja |
| Hållbarhet | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Prestanda | |
| Autonegotiation | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |
| Tekniska detaljer | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332264272 |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, REACH, RoHS |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, REACH, RoHS |
| Övrigt | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100 Mbit/s |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 389,9 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500,1 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 365 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 10 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 20 styck |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |