Tripp Lite N261P-006-BL nätverkskablar Blå 1,83 m Cat6a F/UTP (FTP)
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N261P-006-BL
- EAN: 0037332242525
Tripp Lite N261P-006-BL, 1,83 m, Cat6a, F/UTP (FTP), RJ-45, RJ-45, Blå
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite N261P-006-BL. Kabellängd: 1,83 m, Kabel standard: Cat6a, Kabelskärmen: F/UTP (FTP), Anslutning 1: RJ-45, Anslutning 2: RJ-45, Plätering på anslutningskontakter: Guld, Faktisk dataöverföringshastighet: 10000 Mbit/s, Produktens färg: Blå
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Blå |
| Kabel standard | Cat6a |
| Kabellängd | 1,83 m |
| Kabelskärmen | F/UTP (FTP) |
| Anslutning 1 | RJ-45 |
| Anslutning 2 | RJ-45 |
| Plätering på anslutningskontakter | Guld |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Ledartyp | Solid |
| Hinderskyddad kabelhylsa | Ja |
| AWG kabelstorlek | 23 |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet, Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Harmonized System (HS)-kod | 8544,42,2000 |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 90% |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Ytterdiameter | 7,3 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 177,8 mm |
| Låddjup | 12,7 mm |
| Förpackningens höjd | 228,6 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 130 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Övrigt | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332242522 |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 1,32 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 406,4 mm |
| Ytterförpackningens längd | 25,4 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 457,2 mm |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332242522 |
| Harmonized System (HS)-kod | 8544,42,2000 |