TP-Link TL-SG1008D Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Svart
- Brand: TP-LINK
- Category:
- SKU: TL-SG1008D
- EAN: 6935364092313 0809385659236 69 ...5659236 6935364092320 9154400036914 4014619518395 5055205185644 0807030488835 5053313264015 9789800359792 0191120081052 0168141531835 7038557327441 8592978038946 0638548102612 5055818239789 0845973020262 5053973176383 5053460935103 6935364020262 8459730202628 5053086198647 3548383171315 0809186264240 1210002616645 1210002616652more
TP-Link TL-SG1008D, Ohanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex, Monteringsbar på väggen
Offer details
Related Products
Description
TP-Link TL-SG1008D. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 8. Full duplex. Adresstabellstorlek: 4000 poster, Switch kapacitet: 16 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x. Likströmsdriftspänning: 9 V. Strömanslutning: DC-in-uttag. Monteringsbar på väggen
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | Ohanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 8 |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Full duplex | Ja |
| Kabeltyper som stöds | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Flödeskontroll | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,480,800,1000 Mbit/s |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Switch kapacitet | 16 Gbit/s |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148800 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 1488000 pps |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 14880 pps |
| Paketbuffertminne | 2 MB |
| Jumboramar | 15000 |
| Design | |
| Rackmontering | Nej |
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Material, hölje | Plast |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS |
| Prestanda | |
| Maximal kabellängd | 100 m |
| Fläktlös | Ja |
| Staplingsbar | Nej |
| Paketbuffertminne | 2 MB |
| Autonegotiation | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 4,63 W |
| Strömförbrukning (max) | 3,53 W |
| Ingående ström | 0.6 A |
| Likströmsdriftspänning | 9 V |
| Strömkälla | DC |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Värmeavgivning | 15,8 BTU/h |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 180 mm |
| Djup | 90 mm |
| Höjd | 25,5 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Manual | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Låda |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackningens bredd | 110 mm |
| Låddjup | 185 mm |
| Förpackningens höjd | 85 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 300 g |
| Manual | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Hållbarhet | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Övrigt | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,480,800,1000 Mbit/s |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |