StarTech.com USB 3.0-hubb med 7 portar - 5Gbps - Industriell USB-A-hubb i metall med ESD-skydd och 350 W överspänningsskydd - Monterbar på DIN-skena, vägg eller skrivbord - TAA-kompatibel USB-expansionshubb
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: ST7300USBME
- EAN: 0065030860352 4058829178208 50 ...9178208 5054629731178more
StarTech.com USB 3.0-hubb med 7 portar - 5Gbps - Industriell USB-A-hubb i metall med ESD-skydd och 350 W överspänningsskydd - Monterbar på DIN-skena, vägg eller skrivbord - TAA-kompatibel USB-expansionshubb
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Industrikvalitet | 15 kV luft | 8 kV kontakt | Metall | Monteringsbar | DIN-skena | 5 Gbps
Denna TAA-kompatibla, industriella USB 3.2 Gen 1-hubb med 7 portar ger dig skalbarheten du behöver i tuffa industrimiljöer, produkt-och reparationsverkstäder, konferensrum eller arbetsstationer på kontoret. Med sin kraftiga metallinneslutning av industrikvalitet är den designad att uppfylla avancerade krav på att ansluta många enheter i fabriks- och kontorsmiljöer.
Perfekt för tuffa miljöer
Denna industriella USB-hubb ger tillförlitlig prestanda med ett kraftfullt metallhölje. Uttagsplinten på 7-48 V likström ger dig flexibilitet med strömsättning av hubben, baserat på dina egna strömförutsättningar.
Den tåliga hubben är perfekt för fabriksmiljöer eftersom den stöder ett brett intervall för driftstemperaturer (0 °C till 70 °C) och ger överspännings- och ESD-skydd till varje USB-port, vilket kan förhindra skador på dina anslutna enheter.
Anslut och ladda flera USB-enheter
Denna robusta USB 3.2 Gen 1-hubb är designad för många anslutningar och har 7 anslutningsportar för att ansluta fler USB-enheter och kringutrustning.
Hubben stöder dessutom USB battery charging specification 1.2 och ger upp till 2,4 A till alla portar upp till maximalt 35 W totalt, så att du kan ladda dina mobila enheter snabbare än vad traditionella USB-portar tillåter.
Placera hubben där du behöver den mest
Med mångsidiga installationsalternativ kan du installera hubben där det passar bäst för din omgivning. Med inbyggda monteringsfästen och medföljande DIN-monteringsskenor kan du tryggt montera USB 3.2 Gen 1-hubben på de flesta underlag som en vägg, under ett skrivbord eller rack.
StarTech.com erbjuder en extern strömadapter, ITB20D3250, säljs separat. Denna universella strömadapter kan användas som en alternativ, reserv- eller ersättande strömförsörjning för StarTech.com:s serie med industriella USB-hubbar.
Fungerar med äldre USB-enheter
Den tåliga USB 3.2 Gen 1-hubben stöder full bandbredd på 5 Gbps och är dessutom bakåtkompatibel med tidigare USB-enheter. Du kan ansluta dina äldre tillägg tillsammans med dina nyare USB 3.2 Gen 1-enheter utan några störningar.
The StarTech.com Advantage
Denna TAA-kompatibla, industriella USB 3.2 Gen 1-hubb med 7 portar ger dig skalbarheten du behöver i tuffa industrimiljöer, produkt-och reparationsverkstäder, konferensrum eller arbetsstationer på kontoret. Med sin kraftiga metallinneslutning av industrikvalitet är den designad att uppfylla avancerade krav på att ansluta många enheter i fabriks- och kontorsmiljöer.
Perfekt för tuffa miljöer
Denna industriella USB-hubb ger tillförlitlig prestanda med ett kraftfullt metallhölje. Uttagsplinten på 7-48 V likström ger dig flexibilitet med strömsättning av hubben, baserat på dina egna strömförutsättningar.
Den tåliga hubben är perfekt för fabriksmiljöer eftersom den stöder ett brett intervall för driftstemperaturer (0 °C till 70 °C) och ger överspännings- och ESD-skydd till varje USB-port, vilket kan förhindra skador på dina anslutna enheter.
Anslut och ladda flera USB-enheter
Denna robusta USB 3.2 Gen 1-hubb är designad för många anslutningar och har 7 anslutningsportar för att ansluta fler USB-enheter och kringutrustning.
Hubben stöder dessutom USB battery charging specification 1.2 och ger upp till 2,4 A till alla portar upp till maximalt 35 W totalt, så att du kan ladda dina mobila enheter snabbare än vad traditionella USB-portar tillåter.
Placera hubben där du behöver den mest
Med mångsidiga installationsalternativ kan du installera hubben där det passar bäst för din omgivning. Med inbyggda monteringsfästen och medföljande DIN-monteringsskenor kan du tryggt montera USB 3.2 Gen 1-hubben på de flesta underlag som en vägg, under ett skrivbord eller rack.
StarTech.com erbjuder en extern strömadapter, ITB20D3250, säljs separat. Denna universella strömadapter kan användas som en alternativ, reserv- eller ersättande strömförsörjning för StarTech.com:s serie med industriella USB-hubbar.
Fungerar med äldre USB-enheter
Den tåliga USB 3.2 Gen 1-hubben stöder full bandbredd på 5 Gbps och är dessutom bakåtkompatibel med tidigare USB-enheter. Du kan ansluta dina äldre tillägg tillsammans med dina nyare USB 3.2 Gen 1-enheter utan några störningar.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal anslutningar | 7 |
| Hub-gränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Plintport | Ja |
| Egenskaper | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| Överspänningsskydd | Ja |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, TAA, REACH |
| Material, hölje | Stål |
| Strömtillförsel | |
| Strömkälla av typen | DC |
| Spänning | 7 - 48 V |
| Prestanda | |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, TAA, REACH |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| Överspänningsskydd | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 126106 h |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 54 mm |
| Djup | 145 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Vikt | 325 g |
| Förpackningens bredd | 295 mm |
| Låddjup | 190 mm |
| Höjd | 69 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 600 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 295 mm |
| Låddjup | 190 mm |
| Höjd | 69 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 600 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Kopplingsplint ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| DIN-skena ingår | Ja |
| Design | |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, TAA, REACH |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 397 mm |
| Ytterförpackningens längd | 511 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 326 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 14 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Övrigt | |
| Kretsar | Genesys Logic - GL3520 |