StarTech.com 91 cm Micro USB-kabel – A to högervinklad Micro-B kabel
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: UUSBHAUB3RA
- EAN: 5055712362460 0758399140066 01 ...9140066 0163120866540 0715933121011 0777786307837 0845552882274 0806291835341 0785307909750 0132018345245 5054533138896 6182185679852 0797864094343 1320010222490 5054629101711 0100177337555 7445803007314 0172302821031 0168141638336 0872182630777 5054484138891 0778889078594 7195003035005 0650308302490 0065030830249 0851975709029more
StarTech.com 91 cm Micro USB-kabel – A to högervinklad Micro-B kabel
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Ladda eller synka din Micro-B USB-enhet utan kablar i vägen
Den nästan 91 cm långa UUSBHAUB3RA USB-A till Micro-B kabeln har en anslutning av hög kvalitet mellan Micro USB-utrustade flyttbara USB 2.0-enheter (så som BlackBerry eller Android-baserade smartphones, digitala kameror, PDA:er, surfplattor och GPS-system etc.) och USB-kompatibla datorer för dagliga uppgifter så som datasynkronisering, filöverföring och laddning.
Den rätvinkliga Micro USB-kontakten positionerar kabeln så att du enkelt har tillgång till din flyttbara digitala enhet i både porträtt- och landskaps-läge, även när den laddas.
Den här USB-A till rätvinklig Micro-B kabeln som är framtagen och gjord för maximal hållbarhet och är av hög kvalitet, täcks av StarTech.com:s livstidsgaranti.
StarTech.com erbjuder också, som alternativ, en UUSBHAUB3LA" text=" 91 cm lång USB A till vänstervinklig Micro-B kabel (UUSBHAUB3LA). Den är lika bekväm att använda som den rätvinkliga kabeln, men med den kan du ansluta dina USB Micro-B-enheter från det andra hållet.
The StarTech.com Advantage
- Ger obegränsad tillgång till dina Micro-B USB-enheter, i både landskaps- och porträttläge, även när den laddas
- Garanterad pålitlighet
Den nästan 91 cm långa UUSBHAUB3RA USB-A till Micro-B kabeln har en anslutning av hög kvalitet mellan Micro USB-utrustade flyttbara USB 2.0-enheter (så som BlackBerry eller Android-baserade smartphones, digitala kameror, PDA:er, surfplattor och GPS-system etc.) och USB-kompatibla datorer för dagliga uppgifter så som datasynkronisering, filöverföring och laddning.
Den rätvinkliga Micro USB-kontakten positionerar kabeln så att du enkelt har tillgång till din flyttbara digitala enhet i både porträtt- och landskaps-läge, även när den laddas.
Den här USB-A till rätvinklig Micro-B kabeln som är framtagen och gjord för maximal hållbarhet och är av hög kvalitet, täcks av StarTech.com:s livstidsgaranti.
StarTech.com erbjuder också, som alternativ, en UUSBHAUB3LA" text=" 91 cm lång USB A till vänstervinklig Micro-B kabel (UUSBHAUB3LA). Den är lika bekväm att använda som den rätvinkliga kabeln, men med den kan du ansluta dina USB Micro-B-enheter från det andra hållet.
The StarTech.com Advantage
- Ger obegränsad tillgång till dina Micro-B USB-enheter, i både landskaps- och porträttläge, även när den laddas
- Garanterad pålitlighet
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hane |
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | Micro-USB B |
| Kabellängd | 0,9 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Vinklad |
| Vändbara kontakter | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Maximal dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| Kabelskärmen | Mylarfolie av aluminium |
| AWG kabelstorlek | 30 |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal överföringshastighet | 0,48 Gbit/s |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 0,9 m |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 255 mm |
| Förpackningens höjd | 10 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 24 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 255 mm |
| Förpackningens höjd | 10 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 24 g |