StarTech.com 2 m svart SuperSpeed USB 3.0-förlängningskabel A till A - M/F
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB3SEXT2MBK
- EAN: 0065030859431 5054629667323 40 ...9667323 4058829181963 6061395761369more
StarTech.com 2 m svart SuperSpeed USB 3.0 (5Gbps)-förlängningskabel A till A - M/F
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Förläng din SuperSpeed USB 3.2 Gen1-kabel med upp till 2 meter
Den USB3SEXT2MBK svarta SuperSpeed USB 3.2 Gen 1-förlängningskabeln (A-A) på 2 m ger en hållbar anslutning av hög kvalitet som utnyttjar den fulla kraften ur USB 3.2 Gen 1-standarden.
Denna hane-till-hona USB 3.2 Gen 1-kabel förlänger en USB 3.2 Gen 1-kabelanslutning med upp till 2 meter och ger full USB 3.2 Gen 1-bandbredd på 5 Gbps, med stöd för maximal genomströmning mellan kompatibla enheter vid användning av en USB 3.2 Gen 1-värd och -enhet.
Vår USB 3.2 Gen 1-förlängningssladd har en skärmad partvinnad (STP) konstruktion av hög kvalitet som förhindrar elektromagnetiska störningar och garanterar pålitlig datakommunikation.
The StarTech.com Advantage
Den USB3SEXT2MBK svarta SuperSpeed USB 3.2 Gen 1-förlängningskabeln (A-A) på 2 m ger en hållbar anslutning av hög kvalitet som utnyttjar den fulla kraften ur USB 3.2 Gen 1-standarden.
Denna hane-till-hona USB 3.2 Gen 1-kabel förlänger en USB 3.2 Gen 1-kabelanslutning med upp till 2 meter och ger full USB 3.2 Gen 1-bandbredd på 5 Gbps, med stöd för maximal genomströmning mellan kompatibla enheter vid användning av en USB 3.2 Gen 1-värd och -enhet.
Vår USB 3.2 Gen 1-förlängningssladd har en skärmad partvinnad (STP) konstruktion av hög kvalitet som förhindrar elektromagnetiska störningar och garanterar pålitlig datakommunikation.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| USB-version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | USB A |
| Kabellängd | 2 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| AWG kabelstorlek | 24/28 |
| Certifiering | CE, REACH |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Maximal överföringshastighet | 5 Gbit/s |
| Vikt | 83 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 2 m |
| Vikt | 83 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 18 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 92 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 18 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 92 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska data | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Övrigt | |
| Compliance certificates | RoHS |