Samsung Q-series HW-Q995F Svart 11.1.4 kanaler 41 W
- Brand: Samsung
- Category:
- SKU: HW-Q995F/XE
- EAN: 8806097092933
Samsung Q-series HW-Q995F, 11.1.4 kanaler, 41 W, Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, AI Sound Pro, Game Pro, Standard, 19 W, Aktiv subwoofer
Offer details
Description
Samsung Q-series HW-Q995F. Ljudutgångskanaler: 11.1.4 kanaler, Uteffekt (RMS): 41 W, Inbyggd ljuddekoder: Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD. Subwoofertyp: Aktiv subwoofer, Subwooferanslutning: Trådlös. Produktens färg: Svart, HDR-teknik (High Dynamic Range): HDR 10+. Anslutningsteknologi: Kabel & Trådlös. Soundbar, effektförbrukning: 41 W, Strömförbrukning, subwoofer: 48 W, Strömförbrukning i vänteläge: 0,5 W
Specifications
| Audio | |
|---|---|
| Uteffekt (RMS) | 41 W |
| Ljudutgångskanaler | 11.1.4 kanaler |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD |
| Equalizer lägen | AI Sound Pro, Game Pro, Standard |
| Bakre högtalarens RMS-effekt | 19 W |
| Soundbarhögtalare | |
| Antal talare | 23 |
| Subwoofer | |
| Subwoofer ingår | Ja |
| Subwoofertyp | Aktiv subwoofer |
| Subwooferanslutning | Trådlös |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Svart |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Spotify Connect | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR 10+ |
| Stöd för Apple AirPlay 2 | Ja |
| Inbyggd Chromecast | Ja |
| SpaceFit Sound-funktion | Ja |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-in | 2 |
| Antal HDMI-utgångar | 1 |
| Wi-Fi | Ja |
| Digital audio optisk, ingående | 1 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning, subwoofer | 48 W |
| Soundbar, effektförbrukning | 41 W |
| Vikt & dimension | |
| Soundbar-vikt | 7,3 kg |
| Subwooferns bredd | 24,9 cm |
| Subwooferns djup | 25,2 cm |
| Subwooferns höjd | 24,9 cm |
| Subwoofer vikt | 8,3 kg |
| Bredd | 1232 mm |
| Djup | 70,8 mm |
| Höjd | 138 mm |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 1309 mm |
| Låddjup | 423 mm |
| Förpackningens höjd | 296 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 23,8 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Väggmonteringssats | Ja |
| Special features | |
| Samsung-teknik (AV/TV) | Active Voice Amplifier Pro, Dolby Atmos®, HDMI eARC, Nattläge, Q-Symphony, SmartThings, Surround Sound Expansion, Tap Sound, Works With Amazon Alexa, Works With Google Assistant |
| Övrigt | |
| Equalizer lägen | AI Sound Pro, Game Pro, Standard |
| Spotify Connect | Ja |