QNAP TS-464eU NAS Rack (1U) Intel® Celeron® N5095 4 GB DDR4 0 TB QNAP Turbo System Gjuten aluminium, Svart
- Brand: QNAP
- Category:
- SKU: TS-464EU-4G
- EAN: 4711103081013
QNAP TS-464eU, NAS, Rack (1U), Intel® Celeron®, N5095, 4 GB, DDR4
Offer details
Related Products
Description
QNAP TS-464eU. Modell: NAS. Chassityp: Rack (1U). Enhetsklass: Små och Medelstora Företag. Processorfamilj: Intel® Celeron®, Processor: N5095, Processorfrekvens: 2 GHz. Internminne: 4 GB, Typ av internminne: DDR4. Total installerad lagringskapacitet: 0 TB. Installerat operativsystem: QNAP Turbo System
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total installerad lagringskapacitet | 0 TB |
| Lagringsenheter installerade | Nej |
| Typ av installerad lagringsenhet | Nej |
| Antal installerade lagringsenheter | 0 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 4 |
| RAID-stöd | Ja |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Hårddiskplatser med hotswap-funktion | Ja |
| Filsystem som stöds | FAT32, HFS+, NTFS, exFAT, ext3, ext4 |
| Online RAID-migrering | Ja |
| Online RAID-expansion | Ja |
| Diskgenomgång | Ja |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | Serial ATA III, Serial ATA II |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,3.5,M.2 |
| Antal M.2 (M & B) kortplatser | 2 |
| RAID-återuppbyggnad | Ja |
| Processor | |
| Processortillverkare | Intel |
| Processor | N5095 |
| Processorfamilj | Intel® Celeron® |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorkärnor | 4 |
| Processorboostfrekvens | 2,9 GHz |
| Processortrådar | 4 |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| L3-cache | 4 MB |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Internminne | 4 GB |
| Maximal RAM som stöds | 16 GB |
| Minnesplatser | 2 |
| Flashminne | 4000 MB |
| Minnets formfaktor | SO-DIMM |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| DHCP-server | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| iSCSI-stöd | Ja |
| Wake-on-LAN förberedd | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4b |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Grafiken | |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| Design | |
| Produktens färg | Gjuten aluminium, Svart |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Kylning typ | Aktiv |
| Antal fläktar | 3 fläkt/-ar |
| Fläktdiameter | 4 cm |
| LED-indikatorer | HDD, LAN, Energiljus, SSD, Status, USB |
| Prestanda | |
| Modell | NAS |
| Enhetsklass | Små och Medelstora Företag |
| Säkerhetskopieringsfunktion | Ja |
| Typer av säkerhetskopiering | Cloud, iSCSI LUN |
| Alarm | Ja |
| Flerspråkig support | Ja |
| Installerat operativsystem | QNAP Turbo System |
| Operativsystemversion | 5,0,0 |
| Systemlogg | Ja |
| Behörighetskontroll för delade mappar | Ja |
| Delad mapp | CIFS/SMB |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES, FIPS 140-2, HTTPS, SSH |
| Stöd för S.M.A.R.T. | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| Lösenordsautentisering | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Lednings Protokoll | SNMP V2/V3 |
| Hot spare-disk | Ja |
| Diskavsökning | Ja |
| Inbyggd FTP-server | Ja |
| Webbläsare stöds | Apple Safari, Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox |
| Åtkomstkontrollista (ACL) | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
| Snapshot | Ja |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | QNAP Turbo System |
| Operativsystemversion | 5,0,0 |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning plats | Inbyggd |
| Nätaggregatets effekt | 100 W |
| Strömförbrukning (vanlig) | 35,297 W |
| Strömförbrukning (HDD i standby-läge) | 21,105 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Fan spänning | 12 V |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 482,6 mm |
| Djup | 321,3 mm |
| Höjd | 43,3 mm |
| Vikt | 4,35 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 5,91 kg |
| Tekniska data | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |
| Förpackningens innehåll | |
| Rackmonteringssats | Ja |
| Antal skruvar | 28 |
| Kabel inkluderad | AC, LAN (RJ-45) |
| Antal strömkablar | 1 |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |