QNAP TS-364 NAS Tower Nätverksansluten (Ethernet) Vit
- Brand: QNAP
- Category:
- SKU: TS-364-4G
- EAN: 4711103080368
QNAP TS-364, NAS, Tower, Intel® Celeron®, Vit
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
QNAP TS-364. Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD, Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: M.2, Serial ATA II, Serial ATA III, Storlekar som stöds på lagringsenhet: 2.5,3.5". Processorfamilj: Intel® Celeron®, Processortillverkare: Intel, Processorboostfrekvens: 2,9 GHz. Internminne: 4 GB, Typ av internminne: DDR4, Maximal RAM som stöds: 16 GB. Datahastighet för Ethernet-LAN: 100,1000,2500 Mbit/s. HDMI-version: 1.4b
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Lagringsenheter installerade | Nej |
| Typ av installerad lagringsenhet | Nej |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 3 |
| RAID-stöd | Ja |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Hårddiskplatser med hotswap-funktion | Ja |
| Filsystem som stöds | FAT32, HFS+, NTFS, ext3, ext4 |
| Online RAID-migrering | Ja |
| Online RAID-expansion | Ja |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | M.2, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,3.5" |
| Antal M.2 (M & B) kortplatser | 2 |
| Processor | |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Celeron® |
| Processorkärnor | 4 |
| Processorboostfrekvens | 2,9 GHz |
| Processortrådar | 4 |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Internminne | 4 GB |
| Maximal RAM som stöds | 16 GB |
| Minnesplatser | 2 |
| Flashminne | 5000 MB |
| Minnets formfaktor | SO-DIMM |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| iSCSI-stöd | Ja |
| Wake-on-LAN förberedd | Ja |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4b |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Grafiken | |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| Design | |
| Produktens färg | Vit |
| Chassityp | Tower |
| Kylning typ | Aktiv |
| Antal fläktar | 1 fläkt/-ar |
| Fläktdiameter | 9,2 cm |
| LED-indikatorer | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Prestanda | |
| Modell | NAS |
| Enhetsklass | Små och Medelstora Företag |
| Säkerhetskopieringsfunktion | Ja |
| Typer av säkerhetskopiering | Cloud, iSCSI LUN |
| Alarm | Ja |
| Flerspråkig support | Ja |
| Ljudnivå Lc IEC | 20,5 dB |
| Installerat operativsystem | QNAP QTS |
| Operativsystemversion | 5,0,0 |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
| Systemlogg | Ja |
| Stöd för S.M.A.R.T. | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Hot spare-disk | Ja |
| Webbläsare stöds | Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Google Chrome, Apple Safari |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Snapshot | Ja |
| USB-kopieringsfunktion | Ja |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | QNAP QTS |
| Operativsystemversion | 5,0,0 |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning plats | Extern |
| Nätaggregatets effekt | 65 W |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig) | 32,8 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Fan spänning | 12 V |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 260 mm |
| Höjd | 142 mm |
| Vikt | 1,64 kg |
| Tekniska data | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |
| Förpackningens innehåll | |
| Extern strömadapter | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, LAN (RJ-45) |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |