QNAP TR-004U Hölje för lagringsenheter HDD- / SSD kabinett Svart, Grå 2.5/3.5"
- Brand: QNAP
- Category:
- SKU: TR-004U
- EAN: 0885022017706 4713213515778
QNAP TR-004U, HDD- / SSD kabinett, 2.5/3.5", Serial ATA II, 6 Gbit/s, Byte under drift (hotswap), Svart, Grå
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
QNAP TR-004U. Produkttyp: HDD- / SSD kabinett. Antal lagringsenheter som stöds: 4, Lagringsenhetens storlek: 2.5/3.5", Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: Serial ATA II. Dataöverföringshastighet: 6 Gbit/s. RAID-nivåer: 0, 1, 5, 10, JBOD, Byte under drift (hotswap). Rackmontering, Rackkapacitet: 1U, Produktens färg: Svart, Grå. USB-anslutning: USB Type-C
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Antal lagringsenheter som stöds | 4 |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | Serial ATA II |
| Lagringsenhetens storlek | 2.5/3.5" |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10, JBOD |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Anslutningar | |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB-anslutning | USB Type-C |
| USB-kontaktens kön | Honkoppling |
| Antal USB-portar | 1 |
| Design | |
| Produkttyp | HDD- / SSD kabinett |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Antal fläktar | 2 fläkt/-ar |
| LED-indikatorer | Ja |
| Knapplås | Ja |
| Fläktdiameter | 4 cm |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Prestanda | |
| Filsystem som stöds | HFS+, NTFS, exFAT, ext3, ext4 |
| Dataöverföringshastighet | 6 Gbit/s |
| Strömtillförsel | |
| Strömkälla av typen | AC |
| AC-adapter, inspänning | 100 - 240 V |
| Strömstyrka in, AC-adapter | 3,5 A |
| AC-adapter, frekvens | 50 - 60 hz |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 4,77 kg |
| Bredd | 439 mm |
| Djup | 291 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Förpackningens bredd | 542 mm |
| Låddjup | 415 mm |
| Förpackningens höjd | 179 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,62 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal nycklar som medföljer | 2 styck |
| Skruvar medföljer | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, USB typ A till USB typ C |
| Förpackningstyp | Låda |
| Övrigt | |
| Värdgränssnitt | 1 x Type-C USB 3.2 Gen 1 |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Garantiperiod | 3 År |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |