Microconnect PE141520 strömkablar Svart 2 m C19 coupler C20 coupler
- Brand: MicroConnect
- Category:
- SKU: PE141520
- EAN: 5704327169475 5054484284413 50 ...4284413 5054533284418more
Microconnect PE141520, 2 m, C19 coupler, C20 coupler, H05VV-F, 250 V, 16 A
Offer details
Related Products
Description
Microconnect PE141520. Kabellängd: 2 m, Anslutning 1: C19 coupler, Anslutning 2: C20 coupler, Typ av kabel: H05VV-F. Spänning: 250 V, Ingående ström: 16 A
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Anslutning 1 | C19 coupler |
| Anslutning 2 | C20 coupler |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Kabellängd | 2 m |
| Kärna storlek | 1,5 mm ² |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Ledarmaterial | Koppar |
| Typ av kabel | H05VV-F |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 1 | Honkoppling |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 250 V |
| Ingående ström | 16 A |
| Högsta strömstyrka | 16 A |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 344 g |
| Förpackningens bredd | 273 mm |
| Låddjup | 121 mm |
| Förpackningens höjd | 48 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 328 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 273 mm |
| Låddjup | 121 mm |
| Förpackningens höjd | 48 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 328 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Högsta strömstyrka | 16 A |