Offer details
Related Products
Description
Matrox M9120-E512LAU1F. Grafikkortets minnestyp: GDDR2, Minneskapacitet: 128 bit. Maximal upplösning: 2048 x 1536 pixlar. OpenGL-version: 2.0, Dual Link-DVI. Gränssnittstyp: PCI Express x1. Kylning typ: Passiv
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Maximal upplösning | 2048 x 1536 pixlar |
| Maximal digital upplösning | 2 x 1920 pixlar |
| Maximal analog upplösning | 2 x 2048 pixlar |
| Minne | |
| Grafikkortets minnestyp | GDDR2 |
| Minneskapacitet | 128 bit |
| Anslutningar | |
| Gränssnittstyp | PCI Express x1 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 2 |
| Antal DVI-I anslutningar | 2 |
| TV-ut | Nej |
| Dubbel VGA | Ja |
| Antal DVI-anslutningar | 2 |
| Prestanda | |
| DirectX-version | Nej |
| OpenGL-version | 2.0 |
| Dual Link-DVI | Ja |
| Design | |
| Kylning typ | Passiv |
| Formfaktor | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| Certifiering | EMC Certifications: Class B |
| Vikt & dimension | |
| Höjd | 69 mm |
| Djup | 19 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Medföljande programvara | Matrox display drivers for Microsoft Windows Vista and XP (also available via download at www.matrox.com/graphics) Matrox PowerDesk desktop management software |
| Tekniska data | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
| Förpackning | |
| Medföljande programvara | Matrox display drivers for Microsoft Windows Vista and XP (also available via download at www.matrox.com/graphics) Matrox PowerDesk desktop management software |
| Övrigt | |
| Mac-kompatibel | Nej |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Kompatibla operativsystem | Microsoft Windows 7 (32/64bit)*, Microsoft Windows XP (32/64bit), Microsoft Windows Vista (32/64bit)*, Microsoft Windows Server 2003/2008 (32/64bit), Linux see Website for details |
| Kabellängd | 0,3 m |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |