Linksys LGS108P-UK nätverksswitchar Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Svart
- Brand: Linksys
- Category:
- SKU: LGS108P-UK
- EAN: 0745883632213 5054533537866 74 ...3537866 7458836322132 5052184075478 5054484537861 5054629058152more
Linksys LGS108P-UK, Ohanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Offer details
Related Products
Description
Linksys LGS108P-UK. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 8. Adresstabellstorlek: 8000 poster. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE.... Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 8 |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Flödeskontroll | Ja |
| Automatisk avkänning | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Genomströmning | 1,488 Mpps |
| Design | |
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certifiering | FCC Class A, CE |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 7 W |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 1 |
| Ingående ström | 1.2 A |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 4 |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 50 W |
| Övrigt | |
| Bandbredd | 16 Gbit/s |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 210 mm |
| Djup | 104 mm |
| Höjd | 25 mm |
| Vikt | 556 g |
| Prestanda | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Certifikat | |
| Certifiering | FCC Class A, CE |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |