Leitz Brevkorg Plus standard
- Brand: LEITZ
- Category:
- SKU: 52272095
- EAN: 4002432374755
Brevkorg Plus standard
Offer details
Related Products
Description
Robust brevkorg av utmärkt kvalitet. En del av Leitz Plus modulära brevkorgssystem där alla 3 storlekarna kan staplas på varandra vertikalt eller "förskjutet bakåt". Design och färg-koordinerad med Leitz Plus skrivbord- och arkiveringssortiment gör dessa till en perfekt matchning.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart |
| Material | Plast |
| Format | A4 |
| Stabiliserande fötter | Nej |
| Staplingsbar | Ja |
| Distans(er) | Ja |
| Antal korgar som kan staplas (max) | 10 |
| Avdelare | Nej |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 255 mm |
| Produktlängd | 357 mm |
| Höjd | 70 mm |
| Vikt | 280 g |
| Innermått (B x D x H) | 242 x 330 x 60 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |