Lanview MO-P-S55122-3CL80 transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 1000 Mbit/s SFP 1550 nm
- Brand: Lanview
- Category:
- SKU: MO-P-S55122-3CL80
- EAN: 5711045425226
Lanview MO-P-S55122-3CL80, Fiberoptik, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 9/125 um, ZX
Offer details
Related Products
Description
Lanview MO-P-S55122-3CL80. SFP transceiver typ: Fiberoptik, Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP. Formfaktor: SFP, Brand kompatibilitet: Aruba Networks, Kompatibla produkter: HP Aruba J4860C. Certifiering: MSA. Bredd: 13,4 mm, Djup: 56,5 mm, Höjd: 8,5 mm. Förpackningens bredd: 108 mm, Låddjup: 65 mm, Förpackningens höjd: 22 mm
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 80000 m |
| Våglängd | 1550 nm |
| Fiberkabeldiameter som stöds | 9/125 um |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Digital diagnostikövervakning (DDM) | Ja |
| Kabelteknik | 10/100/1000 |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Ja |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Nej |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Maximalt överföringsavstånd (enkelt läge) | 80000 m |
| SFP-sändtagarstandard | ZX |
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 1000BASE |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Kompatibla produkter | HP Aruba J4860C |
| Brand kompatibilitet | Aruba Networks |
| Egenskaper | |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Kompatibla produkter | HP Aruba J4860C |
| Brand kompatibilitet | Aruba Networks |
| Formfaktor | SFP |
| Certifiering | MSA |
| Certifikat | |
| Certifiering | MSA |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 85% |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Kabelteknik | 10/100/1000 |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 13,4 mm |
| Djup | 56,5 mm |
| Höjd | 8,5 mm |
| Vikt | 10 g |
| Förpackningens bredd | 108 mm |
| Låddjup | 65 mm |
| Förpackningens höjd | 22 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 36 g |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Fönsterlåda |
| Förpackningens bredd | 108 mm |
| Låddjup | 65 mm |
| Förpackningens höjd | 22 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 36 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Förpackningstyp | Fönsterlåda |