Lanview MO-C-ST1 transceiver-moduler för nätverk Koppar 1000 Mbit/s SFP
- Brand: Lanview
- Category:
- SKU: MO-C-ST1
- EAN: 5711045396588
Lanview MO-C-ST1, Koppar, 1000 Mbit/s, SFP, RJ-45, TX, 100 m
Offer details
Related Products
Description
Lanview MO-C-ST1. SFP transceiver typ: Koppar, Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP. Formfaktor: SFP, Brand kompatibilitet: Cisco, Kompatibla produkter: Cisco GLC-T, GLC-T=, GLC-TE. Certifiering: MSA. Bredd: 13,4 mm, Djup: 56,5 mm, Höjd: 8,5 mm. Förpackningens bredd: 106 mm, Låddjup: 68 mm, Förpackningens höjd: 23 mm
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Koppar |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | RJ-45 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Kabelteknik | 10/100/1000 |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Nej |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Nej |
| SFP-sändtagarstandard | TX |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Kompatibla produkter | Cisco GLC-T, GLC-T=, GLC-TE |
| Brand kompatibilitet | Cisco |
| Egenskaper | |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Kompatibla produkter | Cisco GLC-T, GLC-T=, GLC-TE |
| Brand kompatibilitet | Cisco |
| Formfaktor | SFP |
| Certifiering | MSA |
| Certifikat | |
| Certifiering | MSA |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 85% |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Koppar |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | RJ-45 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Kabelteknik | 10/100/1000 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 13,4 mm |
| Djup | 56,5 mm |
| Höjd | 8,5 mm |
| Vikt | 10 g |
| Förpackningens bredd | 106 mm |
| Låddjup | 68 mm |
| Förpackningens höjd | 23 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 38 g |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Fönsterlåda |
| Förpackningens bredd | 106 mm |
| Låddjup | 68 mm |
| Förpackningens höjd | 23 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 38 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Förpackningstyp | Fönsterlåda |