Lanview MO-C-B53011-3CL10 transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 155 Mbit/s SFP
- Brand: Lanview
- Category:
- SKU: MO-C-B53011-3CL10
- EAN: 5711045422973
Lanview MO-C-B53011-3CL10, Fiberoptik, 155 Mbit/s, SFP, LC, BX, 1550 nm
Offer details
Related Products
Description
Lanview MO-C-B53011-3CL10. SFP transceiver typ: Fiberoptik, Maximal dataöverföringshastighet: 155 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP. Kompatibla produkter: Cisco GLC-FE-100BX-D. Certifiering: MSA. Vikt: 10 g. Vikt inkl. förpackning: 20 g, Förpackningstyp: Fönsterlåda
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 155 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Tx våglängd (min) | 1550 nm |
| Rx-våglängd (min) | 1310 nm |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Digital diagnostikövervakning (DDM) | Ja |
| Kabelteknik | 10/100 |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Ja |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Nej |
| SFP-sändtagarstandard | BX |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Kompatibla produkter | Cisco GLC-FE-100BX-D |
| Egenskaper | |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Kompatibla produkter | Cisco GLC-FE-100BX-D |
| Certifiering | MSA |
| Certifikat | |
| Certifiering | MSA |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -45 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 85% |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 155 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Kabelteknik | 10/100 |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 10 g |
| Vikt inkl. förpackning | 20 g |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Fönsterlåda |
| Vikt inkl. förpackning | 20 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Förpackningstyp | Fönsterlåda |