Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Överlägset ljud för större konferenssamtal
Unika ZoomTalk-mikrofoner garanterar att alla hörs väl, anpassad för upp till 15 deltagare i samma rum
Förstklassig UC-upplevelse
Kom igång på några sekunder med kompatibilitet direkt ur förpackningen, med alla ledande UC-plattformar
Sömlös anslutning
Kom igång snabbare med dina möten än någonsin med en mängd anslutningsalternativ.
Dator: USB eller USB Bluetooth*
Mobil: enhet Bluetooth, 3,5 mm kontakt
*Finns att köpa separat
Description
Speak 810 är den professionella, intuitiva UC-kompatibla konferensenheten för mötesrum. Med anslutning via USB, Bluetooth® och 3,5 mm-kontakt till smarta enheter och bärbara datorer kan du ansluta på några sekunder, för att starta igång mötet i tid och hålla alla deltagare engagerade.
Speak 810 är utformad för kristallklart ljud och plug and play-anslutning. Det är en förstklassig professionell stationär konferensenhet med USB, Bluetooth®/NFC och 3,5 mm-kontakt för anslutning till PC, smarttelefoner eller surfplattor. Har täckning för upp till 15 personer i samma rum. Unika ZoomTalk™-mikrofoner, för utmärkt ljudkvalitet, som fångar upp röster och inte övrigt bakgrundsljud. Certifierad för Microsoft Skype for Business.
Speak 810 är utformad för kristallklart ljud och plug and play-anslutning. Det är en förstklassig professionell stationär konferensenhet med USB, Bluetooth®/NFC och 3,5 mm-kontakt för anslutning till PC, smarttelefoner eller surfplattor. Har täckning för upp till 15 personer i samma rum. Unika ZoomTalk™-mikrofoner, för utmärkt ljudkvalitet, som fångar upp röster och inte övrigt bakgrundsljud. Certifierad för Microsoft Skype for Business.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Ljuddämpning | Ja |
| Maximal räckvidd | 30 m |
| Ekodämpning | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Mikrofon | |
| Mikrofondämpning | Ja |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Antal USB 1.1 anslutningar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth-profiler | A2DP |
| Bluetooth | Ja |
| 3,5 mm kontakt | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 56 mm |
| Vikt | 965 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 366 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,53 kg |
| Förpackningens höjd | 287 mm |
| Låddjup | 45 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85182900 |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 445 mm |
| Ytterförpackningens längd | 390 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 299 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 14,8 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 9 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85182900 |