Offer details
Related Products
Description
IBM 16Gb FC 1-port HBA. Intern. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: PCI Express, Gränssnitt: Ethernet. Maximal dataöverföringshastighet: 16000 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Anslutning till PC | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 16000 Mbit/s |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter | 14.025 Gbps (1600 MBps), 8.5 Gbps (800 MBps), 4.25 Gbps (400 MBps) |
| Nätverk | |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter | 14.025 Gbps (1600 MBps), 8.5 Gbps (800 MBps), 4.25 Gbps (400 MBps) |
| Maximal dataöverföringshastighet | 16000 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 168 mm |
| Djup | 25 mm |
| Höjd | 69 mm |
| Vikt | 113 g |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | SFP+ |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Övrigt | |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter | 14.025 Gbps (1600 MBps), 8.5 Gbps (800 MBps), 4.25 Gbps (400 MBps) |
| Anslutning till PC | Ja |
| Mediatyper som stöds | SFP+ |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |